Війна та люди. Відомий український кінооператор Сергій Михальчук із перших днів документує агресію Росії проти України
Один із найкращих кінооператорів України Сергій Михальчук з перших днів війни не розлучається з фотокамерою.
Володар нагороди Найкращий оператор (фільм Коханці) Міжнародного фестивалю в Сан-Себастьяні та володар Срібного ведмедя за видатний внесок у мистецтво Берлінського кінофестивалю (фільм Під електричними хмарами) Сергій Михальчук у перші дні війни взяв до рук свою головну зброю — камеру.
На своїй сторінці у Instagram Михальчук поділився серією знімків. Частина з них зроблена у Києві. На фото місце влучення ракети в житловий київський будинок на вулиці Лобановського, репортаж із київських бомбосховищ, де мешкають кияни з моменту вторгнення Росії до України.
На іншій серії знімків — місце влучення ракет на території Меморіального центру Бабин Яр. Після ракетного удару вулиця Юрія Іллєнка затягнута гаром.
Наступним місцем зйомки стала героїчна евакуація жителів зі зруйнованого російськими окупантами Ірпеня. На знімках українські військові допомагають городянам перебратися через підірваний міст.
Ще одна серія знімків присвячена захисникам Києва. Українські солдати, втомлені, із запиленими та закопченими обличчями, з рішучим поглядом та усміхненими очима. Вони точно знають, за що воюють — за свою країну.






Нагадаємо, кінооператор, фотограф та мандрівник Сергій Михальчук працював над такими фільмами як Мамай (режисер Олесь Санін), I.D. (режиссер Гасан Шмейт, Сирія), Ілюзія страху (режисер Ігор Подольчак), Поводир (режисер Олесь Санін), Merry-Go-Round (режисер Ігор Подольчак), Дике поле (режисер Ярослав Лодигін) та ін.