Видавництво Основи випускає альбом про українські радянські мозаїки
Київський фотограф Євген Нікіфоров протягом трьох років подорожував Україною (зокрема, і тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950-х–1980-х років періоду радянського модернізму.

“Цей проект – про артефакти епохи, які зникають, і спробу їх зберегти. Величезний пласт культури став для нас повсякденністю і звичним пейзажем, що злився з “євроремонтом” та рекламою. Я хотів звернути увагу на твори мистецтва, що оточують нас майже в кожному місті України – адже для майбутніх поколінь важливими будуть збережені, а не переписані та затерті свідоцтва часу”, – вважає Євген Нікіфоров.

У книзі близько 200 унікальних фотографій панно: зображені на них робітники, селяни, космонавти і спортсмени з кольорової смальти або кераміки ілюструють радянське життя таким, яким воно мало бути офіційно представлене.
Деякі мозаїки, фотографії яких є в книзі, були зруйновані незабаром після подорожі Євгена у результаті дії законів про декомунізацію, які забороняють комуністичну символіку та гасла.

“Як зберегти і показати історичний образ міста, як зробити його цікавим для нового покоління, яке вже не пам'ятає і не розуміє контексту створення радянської мозаїки? У цій книзі погляд фотографа здатний уявити всю грандіозність і самобутність проекту під назвою "повоєнне монументальне мистецтво України". Він дозволить подивитися на це мистецтво з іншого боку найширшій українській та зарубіжній аудиторії”, – переконана упорядниця альбому Лізавета Герман.
Перші 100 оплачених книг супроводжуються подарунком – унікальною фотографією однієї з мозаїк з підписом фотографа. Книга з’явиться в продажу 17 травня, але вже доступна для попереднього замовлення на офіційному сайті Основ.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті