Інтерв'ю та репродукції. Видавництво Основи випустило книгу (Не)свідоме мистецтво. Художні рефлексії. Україна після 2013-го

До книги увійшло понад 100 репродукцій візуальних робіт (Фото:Основи)
У видавництві Основи вийшла друком книга НеСвідоме мистецтво. Художні рефлексії. Україна після 2013-го. Її мали випустити ще в березні, але через вторгнення Росії випуск затримався.
Авторкою видання є дослідниця, медіаторка та культурологиня Олеся Геращенко (Шамбур).
Книга вивчає творчий відгук сучасної художньої спільноти на події в Україні під час Революції Гідності та війни з Росією (до повномасштабного вторгнення) та роль мистецтва та митців у конфліктному середовищі.
До книги увійшло понад 100 репродукцій візуальних робіт, наданих художниками, українськими музеями й приватними галереями. Також у ній міститься більше 50 інтерв'ю з митцями та кураторами, які рефлексують на сучасність, соціальну функцію мистецтва та його потенціал до консолідації суспільства, а також визначають місце українського мистецтва у світі.

«Художники/-ці, які фіксують надрив сьогодення, залишають артефакти для майбутніх культурних археологів/-инь. Соціально ангажовані митці/-сткині працюють, бо розуміють піковість ситуації, але навіть ті художники/-ці, які стверджують, що не звертаються до теми війни, у своїх роботах демонструють протилежне. Саме ця зона осмисленого й неосмисленого художнього впливу становить простір цієї книжки», — каже Олеся Геращенко (Шамбур).
Видання можна придбати за посиланням. Вартість книги — 750 грн.