Хочуть культуру поза політикою. Організатори українського конкурсу піаністів пояснили участь у ньому росіянина, який служив в армії РФ

В українському конкурсі бере участь росіянин (Фото:@Vladimir Horowitz Piano Competition/Facebook)
У Міжнародному конкурсі для молодих піаністів пам’яті Володимира Горовіца, який проходив у Києві з 1995 року, а зараз відбудеться в Женеві, бере участь росіянин, який служив в армії РФ. Організатори конкурсу прокоментували його участь.
В українському конкурсі, який через повномасштабне вторгнення РФ цьогоріч проходить у Женеві, Швейцарія, візьме участь російський піаніст Станіслав Корчагін, який служив в армії рф у 2014−2015 роках. Піаніст потрапив до півфіналу конкурсу, який відбудеться вже 21 квітня.
На цей факт звернули увагу музикознавець і засновник радіо Ісландія Стас Невмержицький, а також український піаніст Максим Майборода. Вони виявили, що у 2014−2015 роках піаніст Корчагін проходив службу в 154-му окремому комендантському преображенському полку, який Путін відродив у 2013 році. Зараз Корчагін викладає у державній російській академії музики імені Гнесіних.
«[Організатори конкурсу піаністів імені Горовиця] поясніть, будь ласка, як серед ваших учасників опинився російський піаніст, який служив в російській армії уже під час війни проти України. Ви його ще й до півфіналу дотягли, де він гратиме Рахманінова і Чайковського», — запитав Стас Невмержицький у себе в Facebook.
Після розголосу в соціальних мережах та українських ЗМІ організатори конкурсу опублікували заяву Флоріана Ріма, генерального секретаря Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC). У ній він жодним чином не згадав про участь у півфіналі українського конкурсу, який через агресію РФ проходитиме у Женеві, росіянина, а свою позицію окреслив як «ми не повинні дискримінувати нікого через національність», «конкурси і учасники мають чітко відсторонитися від політичної ідеології чи проявів», «молоді митці не є представниками певної країни», «музика не знає ні кордонів, ні національності, ні релігії, ні ідеології».
«Наші статути чітко диктують, що ми не повинні дискримінувати нікого через національність. Це основний принцип справедливості, етики та людської порядності.
Ми розуміємо, що для когось, хто живе в країні, яка була атакована, для когось, хто, можливо, втратив друга, родича чи дитину, ці слова можуть здатися порожніми та безглуздими, але я знаю, що кожен із 28 піаністів, які виступають на цій сцені, підтримує нашу справу.
Ми вважаємо, що і Конкурси, і учасники мають чітко відсторонитися від політичної ідеології чи проявів. Усі наші учасники — молоді митці, які будують свою кар'єру, вони беруть участь у змаганні, як особистості, а не як представники певної країни. І кожен із них підписав кодекс поведінки, обіцяючи утриматись від політичних висловлювань чи будь-якої дискримінації", — йдеться у заяві Флоріана Ріма.
У коментарях українці вимагають дискваліфікувати росіянина та обурюються позицією Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів — музика поза політикою.
