Шпигунська драма. В Україні знімуть фільм про австрійського ерцгерцога Вільгельма Габсбурга, відомого як Василь Вишиваний
В Україні розпочалася робота над сценарієм до художнього повнометражного фільму про Вільгельма Габсбурга, австрійського ерцгерцога, що називав себе українцем. В Україні його знали як Василь Вишиваний.
В Україні знімуть фільм про австрійського ерцгерцога Вільгельма Габсбурга, відомого як Василь Вишиваний. Планується, що це будет історико-біографічний повнометражний художній фільм, знятий у жанрі шпигунської драми. Розробкою сценарію займається культуролог і дослідниця та авторка ідеї фільму Ольга Ковтун. Проюсеркою стала Ольга Бесхмельниціна (Стоп-Земля, Колапс: Як українці зруйнували імперію зла). На етапі девелопменту кінопроект підтримав Український Культурний Фонд.
Картина має намір повернути українцям пам’ять про ще одну історичну постать, що внесла вагомий вклад у розвиток української державності. Унікальность постаті Вільгельма Габсбурга полягає в тому, що він тісно пов’язує історію України першої половини ХХ ст. із Європою.
Син австрійських ерцгерцогів Карла Стефана та Марії Терезії Тосканської та представник одного із найстаріших і наймогутніших європейських монарших родів Вільгельм Габсбург у 1915 році став полковником Українських січових стрільців і здобув авторитет серед української військової еліти. Він вивчив українську мов, історію і культуру, а носіння вишиванки зробив невід'ємною частиною свого стилю, за що отримав прізвисько Вишиваний.

Він виступав за ідею створення Соборної України і, вже після розпаду Австро-Угорщини та перебуваючи в еміграції у Іспанії та Франції, присвятив велику частину свого життя боротьбі за українську справу. Зокрема, в міжвоєнний період — підтримуючи контакти зі спецслужбами різних європейських держав, а в період Другої світової війни та після неї — борючись разом із представниками ОУН із нацизмом та комунізмом водночас.

«Чим більше вивчаєш біографію Василя Вишиваного, тим більше усвідомлюєш, що ця людина прожила надзвичайно насичене та багатогранне життя, яке справді можна назвати кінематографічним, і про яке нам досі багато що невідомо. Досліджуючи цю тему, я намагаюся охопити й ті періоди життя Вільгельма Габсбурга, про які в українському інформаційному полі та наукових працях відомо небагато.
Зокрема, це період 1920−30х років, коли Василь Вишиваний був у Західній Європі своєрідним «монархом у вигнанні», і, в той же час, не забував про свої політичні амбіції, бажання та ідеали. Це постать справді світового масштабу, про яку варто розповідати, і яка є дуже актуальною навіть у наш час", — коментує дослідниця та сценаристка Ольга Ковтун.
Нагадаємо, на початку жовтня у Харкові відбулася прем'єра масштабного мистецького проєкту — опери Вишиваний. Король України.