Знайди свою книжку. В Україні стартував національний тиждень читання
13 грудня в Україні стартував перший Національний тиждень читання, організований Українським інститутом книги та Міністерством культури та інформаційної політики.
Протягом тижня, з 13 до 19 грудня, понад 100 українських видавництв, книгарень та бібліотек під спільною айдентикою акції будуть здійснювати активності різного формату, аби закликати українців до придбання українських книжок і знайти свою книжку, автора і формат читання.
«За даними Держстату та інших офіційних джерел, українці витратили на книжки сукупно не більше 800 млн грн у 2020 році. А середнє домогосподарство в Україні витрачає витрачає на книжки 55 грн на рік. Це дуже відрізняє українців від мешканців інших країн, на які ми хочемо бути схожими. Низький рівень читання (лише 27% українців є регулярними читачами) і купування книг перетворюється на низький рівень освіти і науки, незначну ефективність нашої економіки», — прокоментувала причини проведення Національного тижня читання директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
Стартував Національний тиждень читання з оголошення результатів дослідження читання в Україні, здійсненого компанією Gradus Research. Згідно з його результатами, лише третина міського населення України активно читають книжки. Проте задля розваги й у вільному режимі до книжок звертаються близько 60% дорослого населення.
Сегментація респондентів показала дві великі групи: читачі (59%) та нечитачі (41%).
До групи читачів входять три підгрупи:
Гедоністи (19%) — ті, хто не уявляє свого життя без літератури,
Фанлавери (25%) — ті, хто за допомогою книг розважається та покращує свій настрій,
Вимушені читачі (15%) — ті, хто через навчання чи роботу мають читати, проте не отримують від цього задоволення.
Група нечитачів теж поділяється на три підгрупи:
Ті, що прагнуть читати (16%) — декларують, що люблять читання, купують чимало паперових книжок, проте не мають часу їх читати.
Байдужі до читання (14%) — ті, що визнають цінність книг, проте не мають ні цікавості до них, ні потреби.
Закриті до читання (11%) — ті, які переконані, що читання — марна витрата часу.
Український інститут книги — державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність та популяризувати українську літературу за кордоном.