В Україні назвали переможців престижного театрального фестивалю

31 травня 2017, 17:50
У середу, 31 травня, експертна рада 19-го Міжнародного театрального фестивалю Мельпомена Таврії оголосила переможців у 12 номінаціях

Як повідомив директор херсонського музично-драматичного театру Олександр Книга через різноманіття та кількість представлених на цьогорічному фестивалі вистав, було вирішено назвати кілька найкращих у різних номінаціях.

Відео дня

Вистава Вид з мосту
Вистава Вид з мосту Фото:

Лауреатами Мельпомени стали:

1. Найкращі вистави великої сцени:

Річард ІІІ, Київський національний академічний театр ім. І. Франка;

Хазяїн, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;

Мотузка, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;

2. Найкращі вистави камерної сцени:

Саша, винеси сміття, Драматичний театр ім. Юозаса Мильтиниса (м. Паневежис, Литва);

Лю-боф, Театр Амазгаін ім. Coca Саркісяна (м. Єреван, Вірменія);

Лист Богу, Театр Одеського розливу Ланжерон;

3. Найкраща режисура:

Олексій Лісовець Мотузка, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;

Станіслав Мойсеєв Саша, винеси сміття, Драматичний театр ім. Юозаса Мильтиниса;

Влада Бєлозоренко 1984, театр Splash та Кольори, театр Золоті ворота;

Автанділ Варсімашвілі Ревізор, Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія);

4. Найкраща сценографія:

Михайло Лашицький Матінка Кураж, Театр Ч (м. Мінськ, Білорусь);

Юлія Заулічна Хазяїн, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;

Андрій Рябій Вид з мосту, Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки;


Вистава Кольори
Вистава Кольори Фото:

5. Найкраще музичне оформлення:

Сергій Павлюк, Олег Коструб, Ружена Рубльова Лісова пісня, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;

Рокас Зубовас Світ Чюрльоніса, ДУО Зубовас (м. Вільнюс, Литва);

Дмитро Саратський, Дмитро Тодорюк Запрошення на страту, Театр Мізантроп;

6. Найкраще пластичне рішення:

Павло Івлюшкін – За образно-пластичне рішення вистави Кольори, Театр Золоті ворота;

Катерина Лук’яненко – За образно-пластичне рішення вистави 1984, Театр Splash;

7. Найкращий акторський ансамбль:

Пропозиція, Театр AteneuI Din Iasi (м. Ясси, Румунія);

Слава Героям, спільний проект Івано-франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка та київського театру Золоті ворота;

Кольори, Театр Золоті ворота;

Моцарт і Сальєрі, Театр Les Concerts Esperluette (м. Рен, Франція);

8. Найкращий акторський дует:

Сергій Цевельов, Валерія Лютинська - Останній палко закоханий, Запорізький академічний театр молоді;

Seray Gözler, Asiye Dinçsoy - Двері, Театр 3.2.1 (м. Стамбул, Туреччина)

Костянтин Рогань, Тетяна Проворова - Лісова пісня,Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша;

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю


Вистава Двері
Вистава Двері Фото:

9. Найкраща чоловіча роль:

Богдан Бенюк за роль Річарда – Річард III, Національний академічний театр ім. І.Франка;

Дмитро Рибалевський за роль Андрія Васильовича – Слава Героям, спільний проект Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка та київського театру Золоті ворота;

Богдан Грицюк за роль Тома – вистава Том на фермі, спільний проект Львівського академічного драматичного театру ім. Л.Українки та Дикого театру;

Арман Навасардян за роль Скрипаля – Лю-боф, Театр Амазгаін ім. Соса Саркісяна (м. Єреван, Вірменія);

10. Найкраща жіноча роль:

Тетяна Шляхова за роль Леді Анни – Річард ІІІ, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;

Сілвія Бріто за роль Матері – У саму ціль, Teatro Circo de Braga (м. Брага, Португалія);

Валерія Брянська за роль Чорної – Кольори, Театр Золоті ворота;

11. Найкраща чоловіча роль другого плану:

Микола Тамарянський за роль Феногена – Хазяїн, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії;

Павло Костенко за роль Вовчика – Баба Пріся, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;

Олег Стальчук за роль Глостера – Річард ІІІ, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;

12. Найкраща жіноча роль другого плану:

Наталя Корпан за роль королеви Маргарити – Річард ІІІ, Київський національний академічний театр ім. І.Франка;

Світлана Журавльова за роль Слави – Баба Пріся, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша;

Світлана Орліченко за виконання жіночих ролей – Мотузка, Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра;

Христина Ігнат за роль Лесі – І все-таки я тебе зраджу, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр.

Богдан Бенюк у виставі Річард ІІІ
Богдан Бенюк у виставі Річард ІІІ Фото:

Дипломами За яскраве втілення світової класики нагородили Белу Меро, вистава Скупий, Театр Бекейшчаба Йокаі (м. Бекейшчаба, Угорщина); За талановите втілення української класики - Богдана Струтинського, Сорочинський ярмарок, Київський національний академічний театр оперети; За сучасне прочитання зарубіжної класики через призму сьогодення - Раду Гілас, вистава Пропозиція, Театр Ateneul Din Iasi (м. Ясси, Румунія).

Спеціальним дипломом від журі нагороджено режисера Сергія Павлюка та художника Ольгу Гоноболіну, вистава Лісова пісня, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X