Про Маріуполь, біженців, волонтерів. В Україні розпочалось виробництво семи проєктів про російську війну проти України
В Україні розпочалось виробництво семи проектів документальних фільмів про російську війну проти України, розповів ексміністр культури, член Наглядової ради Медіа Група Україна Володимир Бородянський.
«У березні 2022-го року ми, Віктор Мирський, Дар’я Легоні-Фіалко, Алла Липовецька, Ірина Зоря, Марина Квасова, Ігор Сторчак створили продюсерське об'єднання для зйомок документальних проєктів про російську війну проти України. Протягом останнього тижня ми обговорили і запустили виробництво та розробку 7 проєктів», — написав Бородянський у Facebook.
Зокрема, за його словами, це документальні фільми про українських біженців у Німеччині Бад-Зегеберг та Вокзал Надії. «У фільмі Бад-Зегеберг переплітаються долі українських сімей, вимушених покинути свої будинки, та німців, які пройшли довгий та складний шлях визнання своєї національної провини та покаяння. … Фільм Вокзал Надії розповість про українських біженців, для яких світ більше ніколи не буде тим самим. У пошуках порятунку вони приїжджають до гостинної, але невідомої для них Європи, не знаючи, що на них чекає і чи надовго вони там?» — розказав Бородянський.
«У роботі також документальний проєкт 9 життів про тварин під час війни, які разом зі своїми господарями живуть у метро та підвалах, яких рятують волонтери із замкнених квартир», — додав він.
Крім того, написав Бородянський, «важливими дослідженнями стануть фільми Всупереч усьому, Ядерна спадщина та Уроки пропаганди. Як отримати дозвіл на вбивство?». «Автори військового документального фільму Всупереч усьому спробують відповісти на питання, як Україна змогла протистояти Росії, незважаючи на те, що всі світові експерти давали їй не більше 3 днів. І як це практично змусило Росію відмовитись від своїх первісних планів блискавичного захоплення країни. Ядерна спадщина — це історія про те, як країна з третім у світі ядерним потенціалом добровільно відмовилася від ядерної зброї, довірилася гарантіям безпеки найбільших держав і тепер лежить у руїнах. …У фільмі Уроки пропаганди. Як отримати дозвіл на вбивство? автор на прикладі особистої історії розповість, до чого може дійти агресивна пропаганда за допомогою сучасних ЗМІ та зруйнувати стосунки навіть між найближчими родичами. Хто і яку відповідальність має нести за результат медіавійни. Та чи здатен світ епохи постправди щось протиставити пропаганді?» — розказав він.
«Ще одна пронизлива історія — в основі майбутнього фільму Марiуполь. Хронiки надiї. Це історія міста, в якому винищено все, окрім надії. Де досі лишається близько 100 тисяч мирних жителів. Це історія злочину очима героїні, якій вдалося вижити», — додав Бородянський.