«Країна воїнів з каменю». Українські художники висловили захват незламністю захисників Соледара та Бахмута

Робота Олександра Грехова (Фото:@Oleksandr Grekhov/Facebook)
Пачка солі із Соледара з фірмовим й упізнаваним стилем стала артоб'єктом, за допомогою якого українські художники висловили свій захват і хвилювання через запеклі бої навколо Соледара та Бахмута.
У місті Соледар (13 км на північний схід від Бахмута) знаходиться знамените підприємство з видобутку солі Артемсіль — одне з найбільших солевидобувних підприємств Європи. Місто, в якому до лютневого вторгнення РФ в Україну проживало близько 11 тис. осіб, стало однією з найгарячіших точок фронту, до якого прикута увага всього світу. Російські війська наступають на Солдер, а ВСУ міцно тримає оборону.
Українські художники та ілюстратори, які щодня реагують на всі події війни, розв’язаної Росією проти України, висловили захват незламністю українських воїнів, що стоять у Бахмуті і Соледарі на Донеччині, порівнявши їх з міцністю кам’яної солі, яку видобувають у соляних шахтах Соледара.
«Країна сталевих, країна залізобетонних, країна воїнів з каменю», — підписав свою роботу Олександр Грехов.
«Соледар, Бахмут — міць. Українська. Кам’яна», — написав Артем Гусєв.
«Соледар та Бахмут. Міста, які за ці місяці війни стали виглядати, немов як ця розірвана пачка солі від постійних обстрілів, вибухів, що принесли чисельні руйнування. Дизайн цієї пачки для мене немов архетипічний солоний образ, який ми вже кілька місяців не бачимо на поличках наших магазинів через зупинку заводу під час війни… Бахмут та Соледар — міста, які обливаються солоним людським потом та кров’ю захисників. Міста, які боронять герої», — написав про свою роботу художник Іван Шульгін.
Художник Микола Коваленко обіграв квітку із впізнаваного логотипа з пачки Артемсолі.
А Максим Паленко, чия робота про захисників Азовсталі лягла в основу колекційної монети острівної держави в Ніуе, пригадав свою давню роботу про майстра Йода та йодовану сіль. «Влучно як», — коментують роботу підписники Паленка.