«Не мають права бути забутими». Художниця малює найболючіші історії мирних жителів під час російсько-української війни
В Мережі поширюють роботи української художниці Ольги Wilson, що документує в малюнках найтрагічніші історії війни, яку Росія розв’язала проти України.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Історії загибелі мирних жителів з різних міст України болісно переживають не лише українці, вони сколихнули своєю нелюдською жорстокістю цивілізований світ. Кожна із цих історій, які замальовує Ольга Wilson — злочин проти людяності і приклад новітнього геноциду українців.
«Я шукала і читала англомовні публікації про те, як зупинити війну. І знаєте що. Найкраще і єдине рішення — не розпочинати її. Це ідея моїх малюнків. Щоб донести ці воєнні записки до всіх поколінь», — написала художниця під малюнком рятувальної операції біля зруйнованої в результаті ракетної атаки адміністративної будівлі облдержадміністрації в Миколаєві.
Серія робіт Ольги Wilson про війну розпочалася зі смерті вагітної жінки та її дитини, що були поранені в результаті бомбардування пологового будинку у Маріуполі.
Російські солдати розстріляли чергу за хлібом у Чернігові. Десять осіб загинули.
Поблизу селища Макарів на Київщині росіяни розстріляли з танка автомобіль, в якому їхала літня пара.
Родина з трьома дітьми загинула у себе в дома в Чернігові від влучання ракети.
Історія маленької Саші, що під час евакуації з Гостомеля була поранена в руку, яку лікарям довелося ампутувати через не отриману вчасно допомогу. Її біологічний батько сказав: «Саша не жертва. Саша — герой. Вона для мене символ. Їй вдалося вижити, вистачило енергії, вистачило сил».
96-річний в’язень фашистських концтаборів Борис Романченко загинув у власній квартирі, коли в його дім у Харкові влучила російська ракета.
Волонтерку Настю та двох її друзів російськи окупанти розстріляли дорогою з собачого притулку в Бучі, куди вони завозили корм.
Фото жіночої руки з червоним манікюром, зроблене фотокореспонденткою Reuters у Бучі, облетіло весь світ і стало символом варварської Бучанської різанини. Смерть Ірини Фількиної стане одним із доказів геноциду українців.
Із 485 собак у притулку в Бородянці волонтери знайшли живими лише 150. Тварини у притулках, зоопарках та фермах на окупованих Росією територіях масово гинуть від нестачі їжі, води та під обстрілами.
«Жодна з цих історій не має права бути забутою», — нагадує художниця майже під кожною роботою. Війна Росії проти України триває.