Вільні. Українці створили проєкт, що демонструє унікальне вбрання сторічної давнини
Група українських креаторів об'єднались для створення проєкту Вільні. Його головна ідея — підтримати українців у складні часи, нагадуючи про наше коріння і традиції.
Команда зібрала унікальне вбрання — традиційний святковий одяг кінця 19 — початку 20 століття, що зберігся до наших днів. Цей одяг вцілів, незважаючи на безліч нищівних подій: Першу світову війну, колективізацію, голодомори, Другу світову війну та радянську окупацію. Спеціально для проєкту Вільні вбрання було надано українськими колекціонерами.

Куратором і стилісткою проєкту стала Марія Квітка — художниця по костюмах, відома роботою над художнім фільмом Чорний ворон та документальною стрічкою Спадок. «Сьогодні ми всі неабияк хвилюємось, чи вдасться нам в умовах цієї жахливої повномасштабної війни росії проти України зберегти нашу спадщину, наші національні скарби, тому ми вирішили хоча б крихітну їх частинку увічнити в цьому проєкті», — розповідає Квітка.

Героями виступили шестеро українців, які наразі займаються волонтерством. Військовий медик і ветеран АТО Олександра Завальна, яка встигла взяти участь у проєкті перед тим, як вирушити до зони бойових дій, приміряла вбрання з Рівненщини, телеведуча Роза Аль-Намрі продемонструвала святкове жіноче вбрання Вінниччини, засновниця ГО Бібліотека майбутнього Вероніка Селега — Київщини, засновниця тревел-спільноти Come with me Тетяна Бур’янова — Закарпаття, а акторка Альбіна Корж, яка знялась у першій в Україні екранізації коміксу Максим Оса, приміряла святковий одяг з Полтавщини.

Фотографом проєкту став Дмитро Коміссаренко, автором колажів — молодий художник Данієль Скрипник. «Я дуже хочу показати, що емоційні стани, які ми відчуваємо зараз, і те, як ми боремось, — це наша шана пращурам, яка і є силою нашої нації. Мені хотілось передати те, що згадуючи, дивлячись на те, як вони створювали нашу ідентичність — я відчуваю потужні емоції. Я відчуваю, що ми маємо транслювати той потужний дух», — заявив Скрипник.

