Рашизм. Історія хвороби. В Україні знімають документальний фільм про формування в Росії нації катів

Зйомки фільму відбуваються в США, Франції, Польщі та Україні (Фото:пресслужба 1+1)
Творці циклу документальних фільмів Україна. Повернення своєї історії працюють над новою документальною стрічкою, у якій дослідять історичні передумови, що сформували з росіян націю катів і мародерів.
Як повідомила пресслужба 1+1, у фільмі Рашизм. Історія хвороби автори дадуть відповідь на питання, як 140 мільйонний народ може підтримувати мародерства, ґвалтування та катування і навіть заохочувати до цього своїх солдатів. Творці проєкту проаналізують причини агресивної поведінки цілої нації, яка стала загрозою для цивілізації. Історики, іноземні дослідники та публіцисти, вчені та психологи розкажуть, що стало причиною невмотивованої агресії росіян, як азійське походження та гени вплинули на рівень ненависті сучасного росіянина. Глядачі дізнаються, які давні традиції стали причиною високого рівня домашнього насильства в Росії, як «дідівщина» в армії перетворила росіянина на жорстокого ката, та як церква в Росії виховувала покору своїх парафіян. Як російським правителям вдавалося шантажувати людей їжею, коли і чому в Росії вперше виникла ідея, що західний світ є ворогом — автори фільму пропонують дізнатись відповіді на ці питання, щоб зрозуміти, чи є у цієї «хвороби» лікування.
Зйомки фільму відбуваються в США, Франції, Польщі та Україні. Авторка сценарію — Анна Чертова, режисерка — Тетяна Шовкун.
«Мені здається, багато людей у світі, які бачили кадри з Бучі чи Ірпеня, ставили собі питання, як таке взагалі стало можливим, що в 21 столітті з’явилася нація монстрів? Наша команда вже більше 6 років досліджує історію і очевидно, що глибинні причини агресії росіян ховаються в їхньому минулому. Зрозумівши ці причини, українці та світ зможуть бути більше підготовленими до спротиву російській агресії», — каже продюсер стрічки Акім Галімов.
Історичні документальні фільми Акіма Галімова Україна. Повернення своєї історії, Скарби нації та Таємничі манускрипти стали доступні в Youtube у перекладі на англійську мову.