Не тільки Pink Floyd з Хливнюком. Огляд нових українських пісень, що народжуються під час війни
Музичний журналіст та DJ Stereoigor розпочинає на НВ спецпроект Пісні воєнного часу, де буде знайомити вас з новими українськими записами, що з’являються в Україні після початку Росією повномасштабної війни проти незалежної європейської держави.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Півтора місяця війни. Кажуть, близько 45-ої доби надзвичайної ситуації у людини наступає черговий етап психічної втоми.
Ігор Панасенко (Stereoigor)
Її важко порівняти з втомою фізичною, яка, завдяки щоденному героїзму дивовижних українців, добре «відома» багатьом з нас. Воїнам та волонтерам. Медикам та журналістам. Пожежним та дипломатам. Кожному, хто на своєму фронті наближає нашу Перемогу над ворогом.
Підтримка може приймати різні форми. У спецпроекті Пісні воєнного часу буду знайомити вас з новими українськими записами, що народжуються саме зараз, в епіцентрі історичних подій, яким стала Україна.
Pink Floyd feat Andriy Khlyvnyuk (Boombox) — Hey Hey Rise Up
З одного боку — це фронтмен Бумбокс Андрій Хливнюк, який з першого дня війни перервав тур по США та повернувся захищати Батьківщину.
Червона калина (або Ой, у лузі червона калина…) — українська пісня, що з’явилася понад 100 років тому та відома як гімн Українських січових стрільців.
З іншого — один з моїх найулюбленіших гуртів Pink Floyd.
До речі, після свого останнього з Роджером Уотерсом альбому The Final Cut (1983) легендарні Pink Floyd потрапили під заборону у СРСР (з вироком «извращение внешней политики СРСР»). За один-єдиний рядок у пісні Get Your Filthy Hands Off My Desert: «Brezhnev took Afganistan».
Після новоявленої колаборації на тлі вторгнення московської орди до України Pink Floyd знову надовго (?) будуть заборонені у росії. Та й х. з нею.
За перші три дні офіційне відео набрало вже понад 7 млн переглядів на YouTube.
Литовські VA на вірш Анастасії Дмитрук — Никогда мы не будем братьями!
У березні 2014 року українська поетеса Анастасія Дмитрук написала вірш, що був свого роду відповіддю на російську анексію Криму. Авторка пізніше зізналася: «У вірші я навіть не вказувала слова „Росія“. Люди автоматично відгукнулися, бо на крадієві шапка горить».
У квітні 2014 року литовські музиканти з хором Клайпедського музичного театру створили на текст Анастасії пісню та зробили відеокліп. Автором мелодії виступив соліст Клайпедського музичного театру Віргіс Пупшис. У запису взяв участь Яронімас Милюс, відомий литовський хеві-метал-співак.
Через вісім років після тодішнього нахабного вторгнення, ця гнівна лірика знов стала актуальною. А на ресурсі YouTube з’явилося кілька неофіційних, але від того не менш приголомшливо-драматичних аматорських відео, зокрема на інші аудіо версії пісні.
Відео — Никогда мы не будем братьями / ВОЙНА 2022

SHUMEI — Тривогa
SHUMEI — це музичний проект молодого автора та виконавця Олега Шумея. Олег народився в місті Долина Івано-Франківської області. Навчається на флейтиста у Львівській Національній Академії. Музикант розповів, що пісню Тривога він склав на третю добу війни. Через кілька днів був записаний фінальний варіант треку.

Відеоклип SHUMEI прокоментував так: «У цій відео роботі я старався передати нинішній душевний стан кожного українця. Я не можу підібрати слів, щоб описати нашу націю. Мужністю кожного українця зараз вражається увесь світ. Дякую Вам за це».