«Це авторське кіно». Олексій Гладушевський прокоментував скандал довкола фільму на ЛГБТ-тематику Мій юний принц
У Мережі спалахнув скандал навколо майбутнього фільму Мій юний принц, над яким працюють продюсер Олексій Гладушевський та режисер Хачатур Василян.
Фильм Мій юний принц на ЛГБТ-тематику отримав 20 млн грн фінансування від Держкіно, що обурило частину суспільства, а на сайті президента з’явилася петиція з вимогою скасувати держфінансування картини. Сам же фільм звинувачують у пропаганді ЛГБТ та образі почуттів віруючих.
Продюсер фільму Олексій Гладушевський, знайомий глядачам за революційним українським серіалом Перші ластівки, назвав петицію такою, що наближає «Україну до російських нових реалій, де Роскомнагляд збирається заборонити будь-які згадки ЛГБТ вже навіть в інтернеті».
Що сталося: У вересні 2021 року кінопроект Мій юний принц став переможцем 17-го конкурсу Держкіно України. Фільм отримав фінансування обсягом 20 млн грн. На початку листопада Олексій Гладушевський та Хачатур Василян представили на закритій презентації у Києві тизер майбутнього фільму та постери, натхненні роботами класичних художників — скульптурою Мікеланджело Оплакування Христа, фрескою Мікеланджело Творення Адама, картиною Рене Магріта Закохані та ін.

Автори фільму зазначають, що, задумуючи фільм, вони надихалися картинами та естетикою Веса Андерсона, Ніколаса Віндінга Рефна, Луки Гуаданьїно, Гаспара Ное, Ксав'є Долана та ін.
Також разом із презентацією тизера було представлено напіверотичний фотопроект, присвячений майбутньому фільму за участю акторів, які у ньому зніматимуться. Автором фотопроекту став офіційний фотограф фільму Дмитро Коміссаренко.

«Поль — 17-річний підліток із хворою психікою, живе в шикарному особняку і веде розгульний спосіб життя, і має нездоровий потяг до своєї матері Софії, яка живе разом із ним. Незабаром у життя Поля та Софії вторгаються юний Антуан та його батько Марк. У Поля зав’язуються стосунки з Антуаном, а у Софії з Марком. Але як би вдало не складалося їхнє життя, поява Антуана та Марка веде всіх до трагедії», — йдеться в описі кінопроекту на сайті Держкіно.
На жаль, тизеру фільму для вільного перегляду в Мережі немає. Його було показано на Одеському кінофестивалі, на пітчингу Держкіно, а також на закритій презентації в Арт-центрі Шоколадний будинок.

«Це історія про самотність, взаємини підлітків один з одним і зі своїми батьками. Зокрема, головного героя із матір'ю. Справді, у нас є ЛГБТ-лінія, справді є стосунки (головного героя. — ред.) з іншим хлопцем, які з’являються в середині фільму, але це не головна лінія. Це швидше метафорична історія — підлітки живуть у своєму закритому світі, і будинок нашого головного героя — метафора цього закритого світу, який вони самі для себе роблять ідеальним, але абсолютно не хочуть бачити, що відбувається у світі реальному», — пояснив ідею фільму Олексій Гладушевський в інтерв'ю kp.ua.

Він висловив припущення, що «шум піднявся» через постери фільму.

«Вони дуже гарні та ефектні, на людей творчих справили неймовірний ефект. Але в інших викликали якусь незрозумілу мені реакцію, що ми нібито ображаємо віруючих. Все це слухати і читати смішно та дивно», — розповів він.
Також Олексій Гладушевський відніс фільм Мій юний принц до жанру авторського кіно та арт-мейнстріму.

«Цей фільм — авторський вислів. У кіно автор може висловлювати все, що вважає потрібним. І якщо він знімає кіно за свої гроші, то взагалі робить, що завгодно, а якщо знімає за державні, то для цього існує комісія експертів, які приймають рішення. Комісія Держкіно оцінила наш сценарій на найвищий бал. Ми здобули перше місце в категорії, знову ж таки, повторюся, „авторське кіно“», — пояснив він.
Реліз фільму заплановано на липень 2022 року.