Про культуру скасування. Австралійський музикант Нік Кейв засудив цькування публічних людей в Мережі
Нік Кейв розкритикував небажання людей мати справу зі складними темами, і вважає, що політкоректність зайшла занадто далеко.
Відомий австралійський музикант Нік Кейв розкритикував так звану культуру скасування, що все більше набирає популярність у світі, в своєму листі для Red Hand Files. У ньому він відповів на питання, яке задали йому автори видання: «Що ви думаєте про культуру скасування?».
У ньому він засудив людей за відмову думати над «важкими ідеями» і припустив, що тенденція побудувати більш рівноправне суспільство може привести до втрати основних цінностей.
«Політкоректність перетворилася на найнещасливішу релігію в світі», — написав він, — «Її колись благородна спроба зробити наше суспільство справедливішим, тепер втілює в собі всі гірші аспекти, які може запропонувати релігія (і нічого прекрасного) — моральна впевненість і самоправедність, позбавлені навіть натяку на можливість спокути».
Він додав, що культура скасування, відмовляючись від обговорення незручних ідей, впливає задушливо на творчу душу суспільства і творчість, і може негативно позначитися на основоположних переконаннях і перешкодити пошуку нових способів поглянути на світ.
«У цьому і функція, і слава мистецтва і ідей», — сказав він, — «Сила, яка грунтується на скасуванні цих важких ідей, перешкоджає творчому духу суспільства і завдає удар по складній і різноманітній природі його культури».
Нагадаємо, культурою скасування називають бойкоти, що стали популярними завдяки соціальним мережам, публічних персон і брендів, помічених в сексистських, гомофобних і расистських висловлюваннях або вчинках. На думку тих, що бойкотують, вони неправильно використовують платформи, а тому повинні зникнути з медіапростору.
Нагадаємо, нещодавньою гучною жертвою культури скасування стала авторка романів про Гаррі Поттера Джоан Роуллінг через її висловлювання про трансгерндерів — користувачі Мережі визначили їх, як гомофобські. Її публічно засудили в тому числі і виконавці головних ролей у фільмах про Гаррі Поттера Деніел Редкліф і Емма Уотсон. На хвилі скандалу з її видавництва пішли три автори, а два найпопулярніших фансайти прибрали всі посилання на офіційні сторінки письменниці і відмовилися надалі публікувати новини про неї.
Також жертвою культури скасування стала Холлі Беррі, яка після критики в Мережі відмовилася від ролі жінки-трансгендера.
Після скандалу з Джоан Роуллінг більше 150 публічних людей підписали лист, в якому засудили будь-які прояви онлайн-цькування.