Від Уффіці до Тейт. Названо найкращі музеї та галереї світу
Видання TimeOut склало рейтинг найкращих музеїв та галерей світу.
«По всьому світу зберігаються значні за обсягом колекції творів мистецтва й артефактів, доступні для загального огляду. Деякі з них зосереджені на певному творі мистецтва чи місці (привіт Акрополь, Музей теракотових воїнів), інші об'єднують шедеври, зібрані по всьому світу (Лувр, Уффіці, МОМА). Але що спільного у наших улюблених галерей та музеїв у всьому світі? Здатність змусити вашу щелепу відвиснути, як тільки ви увійдете до їхніх дверей», — пише видання.
Також укладачі рейтингу зазначають, що у ньому знайдуть щось для себе і поціновувачі сучасного мистецтва, і ті, хто любить вивчати музейну архітектуру, чи є шанувальниками певних напрямів.
Найкращі музеї та галереї світу за версією TimeOut:
1. Галерея Уффіці, Флоренція

«В Уффіці так багато чудових класичних творів, що деякі відвідувачі потрапили до лікарні через потрясіння (зрештою, Флоренція - батьківщина синдрому Стендаля). Неважливо, чи ви бачили Народження Венери Боттічеллі тисячу разів, ніщо не підготує вас до оригіналу. Тут є безліч інших вражаючих картин епохи Відродження, якими можна помилуватися, наприклад, Медуза Караваджо та Юдіф, яка вбиває Олоферна Артемізії Джентілескі».
2. Лувр, Париж

«Заради всього святого, у них є Мона Ліза. І хоча вам неодмінно варто піти і подивитися на цю досить відому роботу, ви також захочете оглянути колекції Делакруа і Дюрера, а також чудові давньоєгипетські кімнати. 1983 року скляні піраміди перетворили Лувр із задушливого національного музею на архітектурне диво і надали йому ще більше кумедної атмосфери».
3. Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк

«Німецький художник Герхард Ріхтер одного разу назвав МоМА своїм улюбленим музеєм у світі. Зробіть один крок усередину нью-йоркського гіганта зі скляним фасадом, і ви зрозумієте, чому. Колекції наповнені шедеврами таких авторів, як Кеті Акер та Жан-Мішель Баскія, але це не дивно з огляду на те, що MoMA був великим гравцем в історії сучасного мистецтва з моменту свого заснування. Він відкрився ретроспективою Пікассо у 1939 році, нервував відвідувачів страшним інсталяційним проектом Інформація у 1970 році та провів виставку смайликів у 2010 році. Що б не було далі, це обов'язково змусить заговорити світ».
4. Національний музей сучасного мистецтва, Сеул

«Музей розважав багатьох любителів мистецтва під час карантину, а його оцифровані колекції пропонували допитливим домосідам безліч можливостей для перегляду, навіть не встаючи зі свого дивана. Але дозвольте нам сказати вам таке: ці твори безперечно варто подивитися в реалі. Уважно подивіться на абстрактні барвисті роботи Ю Енкука, а потім прогуляйтеся парком скульптур за межами галереї. Це місто відоме своєю любов'ю до несмаку, і цей музей справді відбиває це».
5. Національний музей афроамериканської історії та культури, Вашингтон, округ Колумбія


«Національний музей історії та культури афроамериканців, що входить до складу Смітсонівського інституту, пропонує всебічний погляд на расову історію США. Експозиція однаково захоплююча і спустошує, з виставками, присвяченими невиконаним обіцянкам, що були дані після громадянської війни, і спадщині насильства з боку поліції, яка послідувала за цим».
6. Музей Акрополя, Афіни

«Музей Акрополя зазнав безліч змін з моменту його створення в 1880-х роках, коли політики й історики пропонували різні способи зберігання артефактів, викопаних у Парфеноні. У наші дні музей є просторим і елегантним виставковим простором, який сподобається як любителям історії, так і туристам».
7. Музей теракотових воїнів та коней Цінь, Сіань

«Чи можете ви уявити, як неймовірно, мабуть, було вперше виявити теракотових воїнів? Ні, звісно, не можна, але ми припускаємо, що це мало бути непогано. Люди, які це зробили, були фермерами в Сіані в 1974 році… 8000 воїнів та їхні коні, що зібралися навколо гробниці першого імператора Китаю, є величним видовищем».
8. Ермітаж, Санкт-Петербург

«Якщо дивитися на кожен об'єкт Ермітажу по одній хвилині, на те, щоби все побачити, піде 11 років. Але можна поблукати галереями день чи два. Основні пам'ятки включають 200-річний годинник, прикрашений механічними золотими павичами, і обов'язково зробіть багато знімків пастельного фасаду будівлі».
9. Рейксмюсеум (Державний музей), Амстердам

«Рейксмюсеум з його 40 картинами Рембрандта і чотирма Вермеєра не можна пропустити, якщо ви захоплюєтеся похмурими сценами сімнадцятого століття. Насправді у музеї зберігається понад мільйон творів мистецтва, і вони не обмежуються лише картинами. Якщо ви приїхали в гості з дітьми, знайдіть колекцію лялькових будиночків та досліджуйте життя голландців у мініатюрі».
10. Галерея Тейт Модерн, Лондон

«У Тейт є чотири галереї у Великій Британії: Ліверпуль, Сент-Айвс, Британія та Модерн. Однак саме останній — справді світового класу. Розміщені в колишній електростанції в лондонському районі Саутбенк, величезні галереї являють собою велику постійну колекцію та виставки-блокбастери, які збирають юрби людей. Вирушайте до Турбінної зали, де завжди знаходиться чудова мега-інсталяція (попередніми художниками були Ай Вейвей та Марина Абрамович)».