З полотен відомих митців з колекції. Національний художній музей починає продаж NFT-токенів
З 1 лютого Національний художній музей України розпочинає продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів з його колекції. Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне на торговому майданчику STAMPSDAQ.
Програмісти, дизайнери та мистецтвознавці понад три місяці працювали над створенням унікальної анімованої NFT-колекції українського мистецтва. Завдяки їхній роботі сьогодні кожний може стати власником шедевру музейного рівня в NFT форматі.
«NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє „додана вартість“ цифрового мистецтва в форматі NFT — анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі», — розповіла генеральний директор музею Юлія Литвинець.
Колекція STAMPSDAQ NFT арту включатиме такі полотна:
● Маскарад та Автопортрет Всеволода Максимовича
● Жінка з квітами Олександра Мурашко
● Міст. Севр Олександри Екстер
● Козак Мамай Петра Рибки.
Ці твори в форматі NFT можна буде придбати з 1 лютого на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5-ти ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, суперрідкісний, ультрарідкісний та унікальний. Ціна одного NFT-токену коливатиметься від 25 до 1000 доларів.
Дизайнери понад три місяці працювали над тим, щоб надати кожному з рівнів рідкісності неповторності завдяки анімаційним і звуковим елементам. Наприклад, музика до картини Козак Мамай з’явилася у співпраці з музичним колективом Хорея Козацька. Лідер гурту, народний артист України Тарас Компаніченко написав та виконав варіацію на тему відомої української пісні У полі (Гречкосій) на вірші Якова Щоголева. Ця музика звучить у фоні NFT-версії картини Козак Мамай у ступені рідкісності «унікальний».
Крім самого NFT-арту, покупець сможе отримати бенефіти: квитки до музею, екскурсію постійною експозицією музею, тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-зображення, приватну екскурсію музеєм з лекцією про придбаний твір у форматі NFT.
NFT-колекція Національного художнього музею поповнюватиметься на торговому майданчику STAMPSDAQ щодва тижні. Так, з другої половини лютого планується випуск серії NFT арту за мотивами творів Миколи Пимоненка — автора багатьох картин на сільську та міську тематику (Київська квіткарка (1908), Ідилія (1908) та ініш).
NFT — це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн. Токени NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої витвори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.
