"Ми заслуговуємо на ті ж права". Оскароносна Емма Стоун про рівність в кіно та Дональда Трампа
В інтерв'ю журналу Out Magazine Стоун не уточнила, хто саме з акторів попросив скоротити їм зарплату, але зазначила, що вони погодилися зробити це, тому що відчували, що це буде справедливо.
"У моїй кар'єрі чоловікам-зіркам доводилося отримувати урізану зарплату, щоб мати паритет зі мною. Вони робили це для мене, тому що вважали, що так буде правильно й справедливо", - розповіла актриса.
Стоун, яка за роботу в Ла Ла Ленд була названа найкращою актрисою на церемонії Оскар-2017, додала, що система квот, яка використовується в Голлівуді, де акторська плата за фільм розраховується на основі їхніх попередніх досягнень, допомагає підтримувати нерівність між чоловіками і жінками.
"Якщо мій партнер по фільму, який має більш високу ставку, ніж я, але вважає, що ми рівні, просить про скорочення зарплати, щоб я могла відповідати йому, це змінює мою квоту в майбутньому та змінює моє життя", - сказала вона.
"Це не про те, що "Жінки одні, а чоловіки - інші". Це: "Ми всі однакові, ми всі рівні, ми все заслуговуємо однакової поваги і тих же прав".
Остання роль Стоун - відома тенісистка Біллі Джин Кінг у фільмі Битва статей (2017). У 1973 року Кінг перемогла в показовому матчі з тенісистом Боббі Ріггсом, що отримав назву Битва статей і зіграв важливу роль у прогресі жіночого професійного тенісу.

Актриса провела паралелі між матчем Кінг з Ріггсом і передвиборною битвою Гілларі Клінтон і Дональда Трампа.
"Ми почали зйомки навесні 2016 року, коли в повітрі все ще було багато надії, і було дуже цікаво побачити цього хлопця - цього нарцисичного, сфокусованого на собі, постійно підливаючого масла у вогонь хлопця - проти цієї неймовірної, кваліфікованої жінки", - згадує Стоун.
- Читайте також: У світі чоловіків. Софія Коппола про сексизм в кіноіндустрії та феміністичний рімейк, який приніс їй визнання Канн