Ленд-ліз. Перезавантаження. У Музеї війни відкриється нова виставка

Експозиція присвячена історії мілітарної та економічної співпраці країн антигітлерівської коаліції (Фото:@warmuseum_ua / Instagram)
Національний музей історії України у Другій світовій війні (Музей війни) презентує новий виставковий проєкт Ленд-ліз. Перезавантаження.
Експозиція присвячена історії мілітарної та економічної співпраці країн антигітлерівської коаліції в роки Другої світової війни та держав вільного світу під час російсько-української війни, що досі триває. Вона засвідчує неперервність традицій взаємодопомоги демократичних країн у боротьбі з агресивними диктатурами та спростовує продукованийу СРСР та сучасній Росії міф про незначний вплив програми ленд-лізу на здобуття перемоги над нацизмом і мілітаризмом.
Президент США Франклін Рузвельт ініціював упровадження програми ленд-лізу в роки Другої світової війни, яка стала одним із вирішальних чинників перемоги коаліції союзників у середині минулого століття.
9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав Закон про ленд-ліз для оборони демократії України. Цей юридичний акт став потужним сигналом світовому співтовариству про те, що уряд США вірить в Україну, у її Збройні сили, а вторгнення Росії вважає головною загрозою світовому порядку, який склався після Другої світової війни.
Крім предметів із фондів Національного музею історії України у Другій світовій війні, Національного управління архівів та документації (США) й Бібліотеки Конгресу (США), на виставці представлено артефакти, надані Міністерством оборони України, захисниками держави, а також документи з відкритих джерел, які охоплюють періоди 1941−1945 й 2021−2022 рр. Фото, документальні свідчення, предмети образотворчого мистецтва, речі, зброя та інші експозити відображають історію Другої світової війни та боротьбу українського народу за незалежність і державний суверенітет у наш час. Значну частину артефактів представлено для публічного огляду вперше.

Серце експозиції — фрагмент обпаленого війною прапора США. Традиційно складеним для носіння в кишені біля серця його знайшов під час бойових дій на дорозі поблизу Ірпеня американський комбатант із позивним Рейнмен. Відтоді носив його при собі, а тепер передав до Музею. На презентації виставки боєць особисто розповість, чому він палко вболіває за Україну й захищає нашу державу зі зброєю в руках.
Виставку розміщено в новому експозиційному просторі — відкритій після ремонту Нижній Московській брамі ХVІІІ ст. Печерської фортеці.
Відкриття виставки Ленд-ліз. Перезавантаження у Національному музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс за адресою: Київ, вул. Лаврська, 27 (Нижня Московська брама) відбудеться 8 липня 2022 р. об 11:00.