Культура з Павлом Маковим. Знаменитий український художник називає п'ять творів, які вразили його найбільше
Ця картина, хоч і була написана понад 500 років тому,— розповідь про той холодний комп'ютерний світ, в якому ми зараз живемо. Це холод і жах космосу. Робота, яка говорить: надії немає. Хоча вся її структура — про те, що надія начебто є.

2. Роман Тараса Прохаська Непрості
Дуже сильний роман, який я читав двічі. Він заворожує і не відпускає. Непрості — суцільна метафора, хоча і заснований на реальному житті. Але боюся, що за межами України він виявиться абсолютно незрозумілим.

3. Роман Джеймса Джойса Улісс
Твір Джойса унікальний тим, що, по суті, з лайна він зміг зробити геніальну річ. З богом забутого, нікому не потрібного Дубліна, з нічого він зміг створити екзистенційний шедевр.

4. Фільм Сергія Лозниці Щастя моє
Фільм розповідає про наше життя, про те, що з нами відбувалося, а більшість цього не помітили. Але Лозниця помітив і зробив це просто фантастично. Він примудрився показати реальність практично без метафори. Хоча ця стрічка, як і роман Непрості, дуже локальна.

5. Вілла Ротонда у Віченці
Це дивовижна робота Андреа Палладіо XVI століття. У архітекторів вона взагалі вважається відправною точкою. І навіть архітектура Санкт-Петербурга, по суті, виросла з Вілла Ротонда.

Павло Маков
Один з найвідоміших сучасних українських художників. Понад 20 років він є членом Королівського товариства живописців і графіків Великобританії, викладав у лондонському Королівському коледжі мистецтв. Роботи зберігаються в кращих галереях світу, включно з нью-йоркським Метрополітен-музеєм і лондонський Музеєм Вікторії і Альберта, а також у приватних колекціях.
Матеріал опублікований в НВ №5 від 12 лютого 2016 року