Варто відвідати. У Києві триває Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва
У Києві завершує роботу Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва. Виставка триватиме до 30 жовтня.
Протягом двох тижнів у киян та гостей міста була унікальна можливість познайомитись зі світовим та українським сучасним мистецтвом. На Бієнале представлені понад 50 сучасних робіт відомих художників із 15 країн світу. Серед експонатів аудіовізуальні твори, відеоарт, інтерактивні VR- та NFT-роботи. Все це виставлено у медіа галереї ARTAREA у центрі Києва. Вхід для перегляду вільний для всіх охочих.
Всі експонати виставки, як міжнародних авторів так і українських об'єднує тема — 30 років Свободи.
Крім постійної експозиції, протягом Бієнале відбувалися цікаві зустрічі, дискусії та перформанси, які були варті окремої уваги. Так, у суботу, 30 жовтня, о 18:00 у галереї презентують перформанс Inertia. Це аудіовізуальна та віртуальна робота, створена українським музикантом Voin Oruwu і французьким цифровим дизайнером Simon Kounovsky (Axonbody).

По тому свій танцювальний перформанс о 19:00 представить Flora Borovyk у контакті з експонатом METAMORPHY від французьких художників Scenocosme.
Цікаво, що за два тижні роботи Бієнале у відвідувачів з’явились власні фаворити серед експонатів, до яких приходять групами, до того ж не одиноразово. Серед таких експонатів — METAMORPHY.
Це візуальний та аудіальний інтерактивний твір, де глядачам пропонується доторкнутися і дослідити глибину напівпрозорої вуалі. Ця символічна шкіра має еластичність, яка включена в процес метаморфози: завіса деформується під час взаємодії глядача, і вона знову стає жорсткою, коли глядач перестає до неї торкатися. Дослідження глибин у завісі відкриває різні медитативні всесвіти. Метаморфія створює неоднозначність між реальним фізичним та віртуальним простором. У цьому чуттєвому творі мистецтва реальні відображення та віртуальні образи змішуються, створюючи ілюзію зміненої реальності.


Не менш популярним є експонат Siamesse іспанського художника Adolfo Sánchez, який пропонує створити унікальний аудіовізуальний двійник глядача в обмін на персональні дані:
«Ми просто вирішили розробити такий собі цифровий портрет, відбиток, на основі того, який слід ми залишаємо в цифрі. Це така „гра“ з тими даними, які „ловить“ система, — що вона про нас знає - яку музику ми любимо, які ігри граємо тощо. Отже, ми створюємо альтер-его по суті. Класний варіант дізнатись один про одного більше. Ігровий світ захоплює нас все більше. І про все ми дізнаємось з гри. Мистецтво може бути „похмуро-поважним“, але все ближчим стає цифрове мистецтво — бо воно останнім часом ближче до кожного окремо. Таким чином люди можуть бачити — ким вони є збоку, як виглядають у віртуальному просторі», — розповів автор роботи під час конференції.

І це лише 2 з 50 експонатів, представлених цьогоріч на Українській Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва, яку дійсно варто відвідати, щоб відкрити для себе інший світ.

«Це перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва, і ми раді, що нам вдалося залучити таку кількість робіт художників з усього світу. Я вдячний всій команді та партнерам за можливість реалізувати такий проєкт, та за те, що завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Королівства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID) вхід для всіх українців був вільним», — розповів український куратор Бієнале Валерій Коршунов. Проєкт створений за підтримки Українського Культурного Фонду.


Відвідати Українську Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва можна до 30 жовтня з 12:00 до 20:00, у культурно-мистецькому комплексі ARTAREA: Київ, вул. Софіївська, 11−15. Вхід вільний.