Краще, ніж секс. Рецензія на космічний бойовик Бунтар Один. Зоряні війни. Історія
Жив-був один інженер, який все життя працював на Імперію, хоча й ненавидів її. Він навіть втік на віддалену планету з сім'єю. Аби не віддавати свої інженерні таланти на службу супостатам.
Але вони його знайшли. Тому що він геній, і без нього Імперія ніяк не може побудувати свою найголовнішу зброю, щоб зробити своїм ворогам «сєкір-башка». На очах у інженера вбили дружину, але дочка втекла за заздалегідь розробленим планом за допомогою якогось революціонера, з яким дружив інженер.
Дівчинка виросла і перетворилася на суміш Лари Крофт з Джоном Рембо, і при цьому ненавиділа Імперію і свого батька.

В якийсь момент її звільняють з в'язниці бійці Альянсу повстанців. Вона потрібна, бо її батько відправив з пілотом-втікачем Імперії якесь послання. А повстанці вважають його ворогом і хочуть вбити.
Дівчина швидко забуває про своє кримінальне минуле і піддавшись чарівності одного з повстанців – хлопчині із зовнішністю гопника з Борщагівки і ручним імперським дроїдом, якого повстанці перепрограмували, заодно додавши почуття гумору.
Але дівчина швидко з'ясовує, що батько насправді той ще Штірліц, який Зірку смерті то побудував, але з секретом. Тому що Імперію він завжди ненавидів.
Дівчина дізнається з послання цю найстрашнішу таємницю, а заодно обзаводиться командою однодумців, що складається зі згаданого вище повстанського гопника, дроїда-Петросяна, а також сліпого майстра кунг-фу і якогось колишнього спецназівця-снайпера. Загалом, Сильвестр Сталлоне і Чак Норріс, мабуть, не пройшли кастинг тільки через вік.

Вся ця банда вирушає на полювання за кресленнями Зірки смерті, а за ними полює вся Імперія, включаючи саму Зірку смерті і Дарта Вейдера...
Цей досить дивний фільм критикувати одночасно легко і складно.
Легко тому, що сценарій написаний погано, а місцями й зовсім тхне ідіотизмом. Чого варта хоча б перша чверть фільму, в якій дія перескакує з планети на планету, настільки втомлюючи глядача, що до моменту коли формується реальний фундамент сюжету, попкорн вже закінчується.
І ще тому що герої невиразні й заштамповані. А деякі персонажі і зовсім вторинні до знемоги. Дроїд, який жартує. Сліпий майстер бойових мистецтв, такий собі «недо-джедай», тупуваті боси Альянсу, татко-начебто-лиходій...

Всі вони – ходячі штампи, які розмовляють заїждженими фразами. А їх мотиви зрозумілі глядачеві швидше не виходячи з логіки сюжету, а просто тому, що все це вже миготіло на екрані сотні разів в інших фільмах.
Власне, Бунтар Один (в російському прокаті, до речі, вибрано більш витончену назву Ізгой Один) – це просто черговий космічний бойовичок. За стилістикою і подачею він цілком міг би стати черговою частиною оновленої франшизи Стартреку.

Тут немає нічого від старої доброї атмосфери класичної трилогії. Немає і лялькового романтизму другої трилогії Лукаса. А для того, щоб відповідати журавлинному, але епічному торішньому Епізоду VII, фільму банально не вистачає розмаху.
Сюжет банальний і передбачуваний. Спецефекти значні, але без родзинки. Навіть епічні плани Зірки смерті не рятують. У Стартреку лиходії он взагалі в часі подорожували.

Власне, враховуючи, що всі персонажі фільму не фігурували в Епізоді IV, логічно з самого початку припустити, що всі вони до кінця фільму помруть. Відповідно, звикати до них не хочеться з самого початку.
Список претензій можна продовжувати, але це не має сенсу.
Бунтар Один – це спін-офф. Спроба зрубати бабла в паузі між минулорічним Епізодом VII і прийдешнім Епізодом VIII. А заодно потішити фанатів.
І ось тут криється головний трюк фільму.
Ні сценарій, ні похмурі персонажі не здатні зіпсувати задоволення від крейсерів Імперії, що шиплять у безповітряному просторі . Від монументальності Зірки смерті. Від важкої ходи штурмовиків. І нарешті, від появи ближче до кінця самого Дарта Вейдера.

Ви ж думали, що більше не побачите Дарта Вейдера після Епізоду III в далекому 2003 році. А він то живесенький. Ось він у темряві включає свій червоний світловий меч.
Та це ж оргазм в чистому вигляді!
Ось він косить тупих повстанців крутіше, ніж Шварценеггер лиходіїв в фіналі фільму Коммандо.
Та це краще, ніж секс!
З точки зору фаната Зоряних воєн у фільмі досить багато кайфових і драйвових моментів, тому на все інше можна просто не звертати уваги.
У фіналі так взагалі обридатися від щастя можна, зустрівшись з одним з героїв Епізоду IV. До чого тільки комп'ютерна графіка дійшла!

Словом, якщо ви не фанат Зоряних воєн і у вас в туалеті не висить постер із зображенням людини з чорним відром на голові, то Бунтар Один можна сміливо ігнорувати.
Він нітрохи не краще 3-го Стартреку, який вийшов цього літа – звичайний бойовичок на один перегляд, про який на завтра ви вже не згадаєте.
Але якщо ви з самого 1977 року мучилися запитанням, як же Принцеса Лея отримала план Зірки смерті, який дозволить Люку Скайвокеру здобути свою першу перемогу над Імперією, то Бунтар Один – це подарунок долі і дві години безперервного кайфу.
Бунтар Один. Зоряні війни. Історія
Rogue One: A Star Wars Story
США
2016 рік
Режисер: Гарет Едвардс
В ролях: Фелісті Джонс, Дієго Луна, Донні Йен, Мадс Міккельсен, Форест Вітакер
Читайте також: Всесвіт завдає удару у відповідь. Рецензія на мелодраму Прихована краса