Для українців — безкоштовно. Київський театр показав прем'єру вистави у Ризі

У виставі задіяні актори Театру на лівому березі (Фото:@daile.lv / Instagram)
Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра (Київ) 28 липня показав прем'єру британської комедії З цією виставою щось не так на сцені театру Daile у Ризі (Латвія).
У виставі задіяні актори Театру на лівому березі — Андрій Ісаєнко, Дмитро Олійник, Дмитро Соловйов, Ірина Ткаченко, Катерина Качан, Костянтин Олексенко, Макар Тихомиров, Олександр Соколов, Сергій Кияшко та актор театру Золоті ворота Орест Пастух. Протягом липня вони працювали над українською версією однієї з найвідоміших комедій-франшиз разом з британською режисеркою Емі Марчант, повідомили в театрі.
П'єса розповідає про товариство Корнлі та їхню прем'єрну постановку Вбивство в маєтку Хевешем, під час якої все йде шкереберть: реквізит не залишається на стінах, актори забувають свої репліки, навіть підлога сцени провалюється. Однак, незважаючи на форс-мажор, ентузіасти драми сповнені рішучості довести виставу до кінця.
У Ризі покази української вистави заплановані на два дні — 28 та 29 липня. Для українців відвідування безкоштовне, адже від гонорарів актори відмовилися.
Після першого прем'єрного вечора актори вистави розгорнули український прапор на сцені ризького театру, а керівник Театру драми і комедії Стас Жирков подякував колегам за надану українським акторам можливість показати свою нову виставу.
«Ми хочемо подякувати і українським глядачам, які сьогодні прийшли на виставу, і нашим латвійським друзям… Насправді сьогодні в Україні велике свято — День української державності, з чим ми всіх вас вітаємо. Росія хоче дуже просту річ: вона хоче знищити нашу країну, хоче знищити саме поняття українство, нашу культуру. Росія хоче, щоб ми не ходили в український театр, щоб ми не навчалися в українських школах, щоб ми не говорили своєю рідною мовою, щоб нас взагалі не існувало на цьому світі. Але Україна існувала, існує і буде існувати завжди. І в української культури два найголовніші завдання: перше — розповідати світові про нашу війну і друге — робити так, щоб український глядач по всьому світові хоча б на дві години відчував себе вдома», — зазначив Жирков.