Електра на обстріляній Лук’янівці. Київський художник, відомий колажами з античними героями, створив серію робіт, присвячених війні
Київський художник Олексій Кондаков, який став відомий завдяки своїм картинам, на яких зображені персонажі класичних шедеврів у сучасному міському пейзажі, випустив нову серію робіт.
Цього разу герої давніх картин вписані в ситуації, які стали відомі кожному українцеві в умовах війни: його персонажі перебувають у супермаркеті біля порожніх полиць, у коридорі під час повітряної тривоги, на вулицях обстріляного росіянами міста.
П'ять нових робіт Кондакова увійшли до проекту Reverberate Ukraine. Вони будуть продані у вигляді NFT на аукціоні в Лондоні з 3 по 12 травня. Весь прибуток від продажу робіт художник має намір передати проекту World Central Kitchen's, який годує українців за умов війни.
«Кожна робота – це історія про життя до та під час війни з Росією. Будь ласка, поділіться роботами, купіть принт або зробіть ставку на NFT, якщо зможете. Коли новини вщухають, нам найбільше потрібна підтримка», — каже митець.
Перша з робіт - You Can't Even Imagine It (Ви навіть не можете це уявити). У її основі лежить картина лорда Фредеріка Лейтона Електра біля труни Агамемнона 1869 року. Фоном для зображення стала фотографія Києва, зроблена біля станції метро Лук'янівська, де вранці 15 березня у житловий будинок потрапила російська ракета.
«Цей витвір мистецтва присвячений розумінню та відчуттю війни у вашому домі. Її важко уявити. Ніхто не хоче про це думати, кожен вважає, що йому випав щасливий білет у житті. І легко залишитися осторонь, якщо не знаєш, що таке війна, і просто втомився дивитись новини. На жаль, лише ті, хто бачив війну, можуть по-справжньому зрозуміти», - додав Кондаков.

До серії увійшли ще чотири роботи:



