Стали відомі номінанти театральної премії Київська пектораль 2019

23 березня 2020, 16:40

У понеділок, 23 березня, стали відомі номінанти театральної премії Київська пектораль 2019. Переможці будуть оголошені у п’ятницю, 27 березня.

На отримання головної театральної премії країни цього року претендують:

За кращу драматичну виставу

1. VERBA, режисер-постановник Сергій Маслобойщиков (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

Відео дня

2. Сірі бджоли, режисер-постановник Віталій Малахов (Київський академічний драматичний театр на Подолі)

3. Токсини, режисер-постановник Олексій Лісовець (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

За кращу музичну виставу

1. Сімейка Аддамсів, режисер-постановник Кестутіс Стасіс Якштас (Литва) (Київський національний академічний театр оперети)

2. VIVA LA MAMMA (Нехай живе мама!), або Театральні порядки та безлад, режисер-постановник — Віталій Пальчиков (Київський академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва)

3. Тіні забутих предків, режисер-постановник Тетяна Матасова (Київський академічний театр українського фольклору Берегиня)

За кращу дитячу виставу

1. Маленька Баба-Яга, режисери Євген Огородній та Ігор Федірко (Київський академічний театр ляльок)

2. Снігова королева, режисер-постановник — Давид Петросян (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

3. Казка для маленького зайчика, режисер Оксана Дмітрієва (Київський академічний театр ляльок)

За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)

1. Лимерівна, режисер-постановник Іван Уривський (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

2. Гамлет, режисери — Ольга Ларіна та Денис Мартинов (Київський академічний театр на Печерську)

3. Інцидент, режисер-постановник з.а. України Наталія Кудрявцева (Київський академічний театр юного глядача на Липках)

Вистава Лимерівна (Фото: ft.org.ua)
Вистава Лимерівна / Фото: ft.org.ua

За кращу режисерську роботу

1. Раду Поклітару, балет за мотивами повісті Миколи Гоголя Вій (академічний театр Київ Модерн-балет)

2. Іван Уривський, вистава за Панасом Мирним Лимерівна (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

3. Кестутіс Стасіс Якштас (Литва), Ендрю Ліппа Сімейка Аддамсів (Київський національний академічний театр оперети)

За краще виконання чоловічої ролі

1. Богдан Бенюк — роль Сергійовича, у виставі за Андрієм Курковим Сірі бджоли (Київський академічний драматичний театр на Подолі)

2. Ілля Мірошніченко — роль Хоми Брута у балеті за мотивами повісті Миколи Гоголя Вій (Академічний театр Київ Модерн-балет)

3. Роман Халаімов — роль Олександра Тарасовича Аметистова, адміністратора у виставі за Михайлом Булгаковим Зойчина квартира (Київський академічний драматичний театр на Подолі)

Вистава Сірі бджоли (Фото: theatreonpodol.com)
Вистава Сірі бджоли / Фото: theatreonpodol.com

За краще виконання жіночої ролі

1. Оксана Прасолова — роль Мортиції Аддамс, у виставі Ендрю Ліппа Сімейка Аддамсів (Київський національний академічний театр оперети)

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

2. Марина Кошкіна — роль Наталі, у виставі за Панасом Мирним Лимерівна (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Людмила Шпиталева — роль А, у виставі за мотивами п'єси Едварда Олбі Три високі жінки (Київська академічна майстерня театрального мистецтва Сузір'я)

За краще виконання чоловічої ролі другого плану

1. Григорій Бакланов — роль Клавдія, за роль Юнія Брута, у виставі за Вільямом Шекспіром Гамлет (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Дмитро Олійник — ролі батька та молодого хлопця, у виставі за Кшиштофом Бізьо Токсини (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

3. Костянтин Костишин — роль Калеві, у виставі за п'єсою Людяна людина Сіркку Пелтоли Гарантія 2 роки (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

За краще виконання жіночої ролі другого плану

1. Оксана Жданова — роль Онуки, у виставі за п'єсою Людяна людина Сіркку Пелтоли Гарантія 2 роки (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)

2. Лариса Трояновська — роль Манюшки, покоївки Зої, у виставі за Михайлом Булгаковим Зойчина квартира (Київський академічний драматичний театр на Подолі)

3. Юлія Першута — роль Гертруди, у виставі за Вільямом Шекспіром Гамлет (Київський академічний театр на Печерську)

Вистава Гарантія 2 роки (Фото: Анастасія Мантач)
Вистава Гарантія 2 роки / Фото: Анастасія Мантач

За кращу сценографію

1. Сергій Маслобойщиков, у виставі за мотивами драми-фейєрії Лесі Українки VERBA (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

2. Петро Богомазов, у виставі за Панасом Мирним Лимерівна (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

3. Гінтарас Макаревічус, у виставі Ендрю Ліппа Сімейка Аддамсів (Київський національний академічний театр оперети)

За кращу музичну концепцію вистави

1. Автор оригінальної музики — Олександр Бегма, у виставі за мотивами драми-феєрії Лесі Українки VERBA (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

2. Автори музики Денис Мартинов та Дмитро Срібний у виставі за Вільямом Шекспіром Гамлет (Київський академічний театр на Печерську)

3. Композитор Олександр Родін у балеті за мотивами повісті Миколи Гоголя Вій (Академічний театр Київ Модерн-балет)

За краще пластичне вирішення вистави

1. Лібрето, хореографія, постановка Раду Поклітару у балеті за мотивами повісті Миколи Гоголя Вій (Академічний театр Київ Модерн-балет)

2. Режисер з пластики Віктор Литвинов, у виставі за мотивами драми-феєрії Лесі Українки VERBA (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

3. Балетмейстер-постановник Дайнюс Бервінгіс, у виставі Ендрю Ліппа Сімейка Аддамсів (Київський національний академічний театр оперети)

За кращий акторський дебют

1. Катерина Алєксєєва — роль Жанни д’Арк, у виставі Біла ворона (Київський національний академічний театр оперети)

2. Артем Пльондер — за низку ролей (студент училища культури Вітя, стиліст/візажист/модель Маркус Модел, оператор/відео-інженер Іван, стриптизер/він же студент Андрюша), у виставі за Татусею Бо і Русланом Горовим Бери од жизні всьо (Київський академічний театр Золоті Ворота)

3. Олександр Кірік — роль Івана, у виставі за Михайлом Коцюбинським Тіні забутих предків (Київський академічний театр українського фольклору Берегиня)

За кращий режисерський дебют

1. Анна Турло, вистава за мотивами нарисів Ольги Кобилянської та Лесі Українки Точка зору (Український малий драматичний театр)

2. Яна Ушпік, вистава за сценарієм фільму Осіння соната Інгмара Бергмана Твоя дочка, Єва (Мистецько-концертний центр ім. І.Козловського Київського національного академічного театру оперети)

3. Тетяна Матасова, вистава за Михайлом Коцюбинським Тіні забутих предків (Київський академічний театр українського фольклору Берегиня)

Київська Пектораль була заснована у 1992 році Спілкою театральних діячів України та Головним управлінням культури міста Києва. Вона стала першою на теренах СНД професійною театральною премією. На сьогоднішній день комісією розглядаються театральні роботи у 17 номінаціях.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X