Як успішно провести складні переговори. Огляд книг від НВ
Стародавні римляни скоротили ці складні вишукування до зрозумілого кожному солдату афоризму "У здоровому тілі — здоровий дух". "І мозок",— додали сучасні вчені, виявивши пряму залежність між фізичною формою та інтелектом.
А потім пішли далі, заявивши, що не тільки мозок впливає на тіло, примушуючи його рухатися, визначати себе в просторі, але і навпаки. Тіло людини — не пасивний пристрій, що приймає сигнали мозку. Те, як ми рухаємося, впливає на наші думки і рішення.
У своїй книзі професор психології університету Чикаго і провідний світовий експерт в області вивчення роботи мозку в складних ситуаціях Сайєн Бейлок приходить до висновку: між фізичною і розумовою діяльністю немає чіткої розділової лінії.
Давно не секрет, що фізична активність стимулює утворення нових клітин та покращує розумову діяльність. Однак у книзі Бейлок багато і нових приголомшливих відкриттів, підтверджених експериментально.
Наприклад, використовуючи певні жести, пози і вирази обличчя, можна змусити мозок працювати краще. Наприклад, якщо на вас чекають складні переговори, встаньте в так звану позу сили, широко розправивши плечі.
Люди, які не зменшуються, а, навпаки, займають відкриту, експансивну позу, надають собі більш позитивного настрою, підсилюють відчуття власної значущості і впевненості в собі.
Пози сили здатні приводити і до підвищення рівня тестостеронуВчені стверджують, що пози сили здатні приводити і до підвищення рівня тестостерону, завдяки якому людина не губиться в стресовій ситуації, а сміливо береться за вирішення проблем.
Ще одне відкриття вченого: ботокс може лікувати депресію. Річ у тім, що обличчя виконує набагато більш важливу і складну роботу, ніж просто вираз емоцій. Коли ви морщитеся чи посміхаєтеся, ви насправді створюєте емоції та формуєте ставлення до того, що вас оточує.
Тому, коли люди отримують ін'єкції, щоб позбутися від зморшок, разом з ними у них зникає і здатність будувати страшні гримаси, і це рятує їх від негативних емоцій.
Від того, який у людини вираз обличчя, залежить і те, як вона буде реагувати на стрес. Якщо, занурюючи руку в крижану воду на кілька хвилин, зберігати посмішку, стрес буде меншим.
Матеріал опубліковано в НВ №41 від 6 листопада 2015 року