Як навчитися стратегічно мислити в бізнесі та житті. Огляд книг від НВ
У своїй книзі, що стала бестселером, вони обіцяють навчити всіх охочих робити правильні ходи навіть у найскладніших ситуаціях.
Їх перша порада — беріть до уваги цілі інших гравців. Коли генерал намагається розбити армію ворога, він зобов'язаний передбачати і подолати будь-який опір. Також слід пам'ятати: ваші партнери або ділові суперники, бос, чоловік і навіть діти мислять стратегічно.
При цьому не варто думати, що цілі у них такі ж, як і у вас, або виключно меркантильні, або шкідницькі.
Ще одна проблема: люди часто брешуть. І чим більше людина зацікавлена в отриманні вигоди, тим менше можна довіряти сказаному. Наприклад, якщо офіціант радить вам дешеве вино, запевняючи, що воно мало відрізняється від дорогого, у вас є всі підстави вірити йому. Можливо, він матиме рацію і тоді, коли порадить вам дороге блюдо, але визначити це важче, особливо якщо розмір чайових залежить від вашого рахунку.
Для тих, хто думає, що завжди корисно мати більше варіантів для маневру, автори приготували сюрприз: якщо мислити стратегічно, скорочення числа можливих варіантів може принести більше користі. Стратегія непохитності та відмови від компромісу може принести успіх: наприклад, колишній лідер Франції Шарль де Голль, який на багатьох міжнародних зустрічах просто інформував співрозмовників про свою позицію та ні за що не йшов на поступки. І завжди домагався свого.
Також автори вважають, що інколи стратегічна перевага полягає саме в непередбачуваності дій.
Матеріал опублікований в НВ №41 від 6 листопада 2016 року