Хто отримає Золоту дзиґу. Оголошено шорт-лист номінантів на український Оскар

4 квітня 2017, 10:51
Українська кіноакадемія оголосила шорт-лист номінантів на першу Національну кінопремію

Короткий список номінантів визначили 15 членів правління української кіноакадемії. Оголошення лауреатів та вручення статуеток Золота дзиґа відбудеться 20 квітня в ході урочистої церемонії.

Відео дня

Лідерами за кількістю номінацій стали повнометражні ігрові стрічки Гніздо горлиці Тараса Ткаченка, яка отримала 8 номінацій, Моя бабуся Фанні Каплан Альони Дем'яненко - 7 номінацій і короткометражний ігровий фільм Кров'янка Аркадія Непиталюка - 6 номінацій.

Раніше стало відомо, що премією за внесок в розвиток українського кінематографу буде нагороджена народна артистка України 79-річна Лариса Кадочникова.

Шорт-лист номінантів на Першу Національну кінопремію

Найкращий фільм:

  • Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко, продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова)
  • Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко, продюсери: Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко)
  • Слуга народу 2 (режисер Олексій Кірющенко, продюсери: Володимир Зеленський, Андрій Яковлєв, Сергій Шефір, Борис Шефір)
  • Тепер я буду любити тебе (режисер Роман Ширман, продюсери: Олена Фетісова, Володимир Козир)
Моя бабушка Фанни Каплан
Моя бабушка Фанни Каплан Фото:

Найкращий режисер (премія ім. Ю. Іллєнка):

  • Олена Дем’яненко, Моя бабуся Фані Каплан
  • Анатолій Матешко, Полон
  • Тарас Ткаченко, Гніздо горлиці

Найкращий актор:

  • Володимир Зеленський, Слуга народу 2 (режисер Олексій Кірющенко)
  • Віталій Лінецький (посмертно), Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Олег Треповський, Ґолден лав (режисер Павло Остріков)
Владимир Зеленский номинирован на украинский Оскар
Владимир Зеленский номинирован на украинский Оскар Фото:

Найкраща акторка:

  • Римма Зюбіна, Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Катерина Молчанова, Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко)
  • Марія Свіжинська, Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк)

Найкращий актор другого плану:

  • Микола Боклан, Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Євген Кошовий, Слуга народу 2, (режисер Олексій Кірющенко)
  • Захарій Новицький, Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк)

Найкраща акторка другого плану:

  • Наталя Васько, Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Валентина Заболотна (посмертно), Цвях (режисер Філіп Сотниченко)
  • Колектив дівчат-каторжанок (Марина Кукліна-Май, Ганна Донченко, Ірина Цілик, Вікторія Трофіменко, Оксана та Марина Артеменко, Ярослава Беззабава, Олена Тополь, Дарина Римарєва, Катерина Нєкрасова), Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко)
  • Дар’я Полуніна, Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк)
Наталья Васько номинирована на премию за роль в фильме Гнездо горлицы
Наталья Васько номинирована на премию за роль в фильме Гнездо горлицы Фото:

Найкращий оператор-постановник:

  • Микита Кузьменко, Олександр Поздняков, Жива ватра (режисер Остап Костюк)
  • Ярослав Пілунський, Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Анатолій Химич, Головна роль (режисер Сергій Буковський)
  • Олексій Цвєлодуб, Полон (режисер Анатолій Матешко)
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Найкращий художник-постановник:

  • Олександр Батенєв, Сергій Бржестовський, Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко)
  • Ігор Філіппов, Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Марія Шуб, Тепер я буду любити тебе (режисер Роман Ширман)

Найкращий сценарист:

  • Олена Дем’яненко, Дмитро Томашпольський, Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко)
  • Аркадій Непиталюк, Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Тарас Ткаченко, Гніздо горлиці (режисер Тарас Ткаченко)
  • Роман Ширман, Тепер я буду любити тебе (режисер Роман Ширман)

Найкращий композитор:

  • Антон Байбаков, Кобзар 2015 (режисер Богдан Шевченко)
  • Алла Загайкевич, Жива ватра (режисер Остап Костюк)
  • Тімур Полянський, Моя бабуся Фані Каплан (режисер Олена Дем’яненко)
Среди номинантов на премию Лучший композитор - Тимур Полянский за фильм Моя бабушка Фанни Каплан
Среди номинантов на премию Лучший композитор - Тимур Полянский за фильм Моя бабушка Фанни Каплан Фото:

Найкращий документальний фільм:

  • Головна роль (режисер Сергій Буковський, продюсер Максим Асадчий)
  • Десять секунд (режисер Юлія Гонтарук, продюсери: Юлія Гонтарук, Ганна Капустіна)
  • Жива ватра (режисер Остап Костюк, продюсери: Данил Вулицький, Геннадій Кофман, Ольга Безхмельніцина)
  • Рідні (режисер Віталій Манський, співпродюсери: Юлія Сінькевич, Анна Паленчук)
  • Українські шерифи (режисер Роман Бондарчук, продюсер Дарина Аверченко)

Найкращий анімаційний фільм:

  • Лахмітко (режисер Олег Педан, продюсер Едуард Ахрамович)
  • Микита Кожум’яка (режисер Манук Депоян, продюсери: Дмитро Белінський, Ігор Рома, Ірина Манжосова)
  • Мишко та Місячна Дзвінка (режисер Людмила Ткачикова, продюсери: Михаль Маргуліс, Віктор Слєпцов)

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • Ґолден лав (режисер Павло Остріков, продюсер Юрій Мінзянов)
  • Кров’янка (режисер Аркадій Непиталюк, продюсер Максим Асадчий)
  • Цвях (режисер Філіп Сотниченко, продюсер Валерія Сочивець)
Голден лав борется за звание Лучшего короткометражного игрового фильма
Голден лав борется за звание Лучшего короткометражного игрового фильма Фото:

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Показати ще новини
Радіо НВ
X