Арт-сквот у військовій частині та перформанс у центрі. Команда Гогольfest розповіла, яким буде фестиваль у Фастові
Організатори фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest провели у Фастові першу презентацію майбутнього фестивалю FastFestGogolFest, який пройде у місті 19−20 вересня цього року.
Гогольfest, який останніми роками мандрує містами України та через коронавірусний карантин мусив відмовитись від планів з проведення фестів у Маріуполі та Одесі, вийде з локдауну саме дводенним фестивалем у Фастові — місті за 70 кілометрів від Києва. Таким чином, FastFestGogolFest стане найближчою до столиці локацією після того, як з 2018-го фестиваль почав проходити не в Києві, а в інших містах.
«Я дуже радий, що ми нарешті робимо цей проєкт у цьому місті. Тому що левова частина артистів, які протягом багатьох років беруть учать у Гогольfest`і це артисти з міста Фастів. І от нарешті з’явилась така можливість, щоб цей проєкт відбувся», — заявив директор фестивалю Максим Демський.

За його словами, ініціаторами того, щоб Гогольfest на два дні оселився у Фастові, були місцеві активісти і мер Михайло Нетяжук. Дати майбутнього фестивалю збігаються з днем міста, тому FastFestGogolFest точне буде наймасштабнішим і найкреативнішим святкуванням. Він відкриється мультидисциплінарним, синтетичним перформансом на центральній площі міста.
«Зараз культура повинна стати тим механізмом, який має рухати вперед, а також об'єднувати і гуртувати українців. Тому усіх запрошую 19−20 вересня, щоб ми всі разом провели класний захід і показали усьому світові, як ми готові рухати Україну вперед і робити її справді висококультурною, взірцем для всієї Європи», — додав Нетяжук.

Локальної унікальності фастівському Гогольfest`у, серед іншого, надасть створена у рамках освітнього фестивального напрямку програма разом з місцевим краєзнавчим музеєм. «Серед ексклюзиву я можу вже анонсувати, що у нас буде супер-програма, пов’язана з краєзнавчим музеєм. Вона залишиться у музеї і після фестивалю», — розповіла кураторка освітньої програми Анастасія Євдокимова і додала, що її темою буде Наші 20-ті — тобто 20-ті роки кожного століття як період рішучих змін.
Основною локацією FastFestGogolFest стане територія колишньої військової частини — тут пройдуть заходи візуальної, дитячої програм, а також буде встановлена сцена для музичних виступів. «Коли ми згадуємо про Фастів, перше, що спадає на думку — це місто, в якому перетинаються шляхи. Тому візуальну програму ми вирішили назвати АРТ-вузол. Серцем візуальної програми стане військова частина. Там облаштуються три основних напрямки: традиційне візуальне мистецтво, програма Light і напрямок environment art», — повідомив куратор візуальної програми Олександр Никитюк.

За словами Демського, саме в одній з закинутих будівель частини облаштують мистецький сквот, попередньо очистивши її, зробивши безпечною та підвівши необхідні комунікації. Приміщення майбутнього сквоту віддадуть митцям, які створюватимуть тут свої роботи. А влада міста, зі свого боку, обіцяє, що мистецький об'єкт буде збережено і після завершення фестивалю.
Так само на території військової частини пройдуть деякі заходи театральної програми, але основною театральною базою стане Палац культури. «Ми були вражені інфраструктурою, яка є зараз у Палаці. Там відбудуться чотири театральні події, переважно це актуальний сучасний театр. Зараз ми працюємо над тим, щоб один міжнародний театр взяв участь у фестивалі. Другий блок театральної програми проходитиме теж на території військової частини — це site specific перформанси, де буде залучений глядач і місцеві артисти», — розповів куратор театральної програми Андрій Палатний.


Організатори кажуть, що до активної підготовки FastFestGogolFest планують приступити у кінці серпня. А доти в місті вже з’явилася величезна маска Гоголя, яка побувала у різних містах проведення фестивалю, а зараз встановлена на одній з багатоповерхівок Фастова. З наближенням фестивалю, її перемістять на фасад Палацу культури, а у дні проведення — на найвищу споруду військової частини.