Диво-жінка: п'ять реальних героїнь, які могли б стати прототипами принцеси амазонок

2 червня 2017, 19:02
На екрани світових і українських кінотеатрів вийшов супергеройський фільм Чудо-жінка, заснований на історії однойменного персонажа DC Comics

Незважаючи на те, що ізраїльська актриса Галь Гадот зіграла вигаданого персонажа, у світовій історії насправді були жінки, які демонстрували ту ж хоробрість, бойові здібності і прагнення до справедливості, що і Диво-жінка.

Відео дня

У зв'язку з виходом фільму Диво-жінка в кінопрокат, оглядач порталу Biography Сара Кеттлер перерахувала реальних жінок, які втілювали в собі риси Диво-жінки.

Сібіл Ладінгтон

У ніч на 26 квітня 1777 року під час американської війни за незалежність 16-річна Сібіл Ладінгтон вирушила в довгу і небезпечну подорож, щоб попередити міліціонерів про зіткнення з британськими військами, які атакують сусіднє місто. Сібіл проїхала більше 60 км, уникаючи мародерів, відомих як «скіннери». Завдяки Сібіл до ранку зібралося близько 400 осіб, які допомогли міліційній армії зустрітися з англійцями у битві. Справжня Диво-жінка!

Томое Годзен

Жінка-самурай, яка жила і воювала в Японії в XII столітті, вразила б Диво-жінку своїми навичками. В Оповіданнях про Хейке Томое описується як безстрашна верхова наїзниця, яка з легкістю перетинає як вибоїсті поля, так і круті схили, яка майстерно володіє мечем і луком. Як супергерой сучасного коміксу, Томое була прекрасною дівчиною з довгим темним волоссям.

Про останні дні життя Томое Годзен достовірної інформації немає: в одних джерелах говориться, що вона стала монахинею та померла в 91 рік, в інших – що вона загинула в бою або кинулася в море, щоб уникнути полону і безчестя.

Се-Донг-Хонг-Бе

В африканському королівстві Дагомея в XVIII-XIX століттях існувало сміливе і безстрашне жіноче військове формування, відоме як Ахосі (королівські дружини) або Міно (матері). Але європейці охрестили їх Дагомейскими амазонками. Ці жінки проводили свої дні в тренуваннях – починаючи з гімнастики і закінчуючи володінням зброєю. Вони були дуже досвідчені в рукопашному бою.

Се-Донг-Хонг-Бе, чиє ім'я означало «Бог говорить правду», була лідером цих жінок-воїнів. Вона очолила шеститисячну армію амазонок в битві при Абеокуті в 1851 році. Однак її війська не змогли здолати чудову оборону європейців, оскільки воїни були озброєні мечами, луками й списами, а їх противники – гарматами європейського зразка.

Людмила Павліченко

До списку найсміливіших жінок в історії увійшла і українка Людмила Павліченко. Український радянський снайпер Людмила Павліченко брала участь у Другій світовій війні і особисто вбила як мінімум 309 військових супротивників. Людмила – найуспішніша жінка-снайпер в історії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нур Інайят Хан

Диво-жінка – не єдина принцеса, яка була готова боротися за справедливість. Нур Інайят Хан був нащадком індійської князівської родини. Незважаючи на те, що дівчина була прихильником толерантності та ненасильства, вона все ж прийняла участь у Другій світовій війні. Завдяки бездоганному знанню французької мови Нур стала військової розвідницею і в міру своїх сил допомагала Європі позбутися від ідеології фашизму. Дівчина пережила полон і тортури, але не видала ворогам жодної секретної інформації. Перед стратою 13 вересня 1944 року, останнім словом Нур Інайят Хан було «Свобода».

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook

Показати ще новини
Радіо NV
X