День народження хіп-хопу. П'ять цікавих фактів про стиль і музику
Вважається, що витоки хіп-хопу лежать у фанку, а сам стиль зародився в 1973 році в Бронксі, коли діджей Кул Герк представив новий музичний напрям, назвавши його new school funk. Згодом стиль підхоплювали інші музиканти і розвивали його, що внаслідок породило цілу культуру, яка охопила живопис, моду і танці. НВ Style пропонує кілька цікавих фактів про хіп-хоп, а також згадати пісні, перевірені часом.
1. Слово хіп-хоп придумав Кіт Віггінс
Кіт «Ковбой» Віггінс - це один з перших ем-сі та член групи Grandmaster Flash and the Furious Five. Слова хіп і хоп він виконував у джазовій манері, імітуючи марширування солдатів, щоб познущатися над другом, якого забирали в армію. З невідомої причини фраза потрапила в його виступ, після чого членів групи в насмішку стали називати хіп-хоперами. Діджей Африка Бамбаатаа пізніше стверджував, що діджей Лавбаг Старскі був першим, хто застосував термін для опису культури в цілому, а публічно термін представили в журналі Village Voice в 1981 році.

2. Каталізатором поширення хіп-хопу вважають аварію в енергосистемі Нью-Йорка 1977 року
Аварія в енергосистемі залишила городян без електроенергії на 24 години. В цей час в місті почалися заворушення: підпали, пограбування і бійки. Це було ідеальним часом, щоб обзавестися технікою, яка була не по кишені. За словами діджея Диско Уіза до аварії в Нью-Йорку було всього п'ять справжніх діджеїв, але після - кожен район міг похвалитися своїм музикантом. Він стверджує, що якби не аварія, яка, хоч і незаконним шляхом відкрила молоді доступ до якісного обладнання, то хіп-хоп міг би ніколи не вийти за межі Нью-Йорка.
3. Винахідником мікшера і першим репером був Діджей Грандмастер Флеш
Діджей Грандмастер Флеш (Джозеф Сендлер) стояв не тільки біля витоків культури, а й створив прилад, який став прабатьком сучасних мікшерів. Флеш винайшов кроссфейдер - повзунок, який переводить звук між двома звуковими каналами. Ще одним, не менш значним внеском в хіп-хоп культуру, стало написання першого репу. Раніше ем-сі придумували прості рими до імен людей з натовпу. Флешу це набридло і він написала для свого ем-сі довгий римований рядок, але він відмовився його вимовляти. Після чого діджей сам зачитав речитатив. Пізніше, цей «трюк» підхопили інші діджеї.

4. При записі використовувалася жива музика
До винаходу семплерів, репери для записів використовували живу музику. У першій звукозаписній реп студія Шугархілл працювала музична група, що складається з басиста, гітариста і барабанщика. Їх завдання полягало в повторенні брейків, які використовували ем-сі.
5. Головними зірками хіп-хоп культури були діджеї і танцюристи, але не репери
У роки зародження культури саме діджеї були в пошані у публіки, так як займалися музикою. На другому місці за популярністю були танцюристи брейку, які «супроводжували» музику діджея. Вперше великий інтерес до репперів був помічений в середині 1970-х, коли ем-сі почали зачитувати власні фрази і розвивати цей напрям.

- Читайте також: Названі найбільш високооплачувані діджеї світу
Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook