Четверта інвестиційна конференція країн Центральної та Східної Європи зібрала лідерів ринку України та країн ЦСЄ

13 листопада 2015, 13:30
PR

6 листопада в Києві в готелі Hilton Kyiv відбулася Четверта інвестиційна конференція країн Центральної і Східної Європи, яка зібрала понад 300 фахівців, учасників інвестиційного ринку, представників найбільших фінансових, державних і приватних установ України і Європи. Також захід відвідали представники галузевих і суспільно-політичних ЗМІ

Організаторами заходу виступили Українська асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine і міжнародне об'єднання, в яке входить близько 120 000 інвестиційних професіоналів CFA Institute. Темою конференції стала «МАТЕМАТИКА ПРОТИ ГЕОПОЛІТИКИ: НА ЩО СТАВИТИ І ЯК ВИГРАТИ?»

Відео дня

Спікерами IV CEE Investment Conference були лідери найбільших фінансових інститутів і компаній, міжнародних інвестиційних банків і фондів, а також впливові політики. Відкрила конференцію Міністр фінансів України Наталія Яресько, яка описала ситуацію на фінансовому ринку країни, розповіла про проблеми і досягнення, поділилася планами на майбутнє, а також відповіла на питання учасників і журналістів.

«Наші макроекономічні прогнози на 2016 рік - 2% економічного зростання. Це реалістичний показник, і це вимагає від нас, щоб ми продовжували програму реформ», - сказала Наталія Яресько.

Айварас Абромавічус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України виступив зі спеціальною доповіддю, в якій приділив особливу увагу необхідності прискорити приватизацію. Міністр висловив сподівання, що нові власники приватизованих підприємств створять більше робочих місць і запровадять нові технології.

«Дуже важливо, щоб серед тих законів, які будуть прийматися на наступному тижні, був проголосований в парламенті і закон про приватизацію державних підприємств, для того, щоб всі акції продавалися одним блоком. Це закладе основу для прозорої приватизації», - прокоментував Айварас Абромавічус.

Програма конференції поєднала в собі чотири панельні дискусії: «Регіон значних трансформацій: макроекономічні та геополітичні виклики для країн Центральної та Східної Європи», «Генеруємо альфу: ідеї для інвестування в країнах Центральної і Східної Європи від портфельних менеджерів», «Міжнародні банківські послуги в ЦСЄ: банки схожі - проблеми різні», «Корпоративний успіх у ЦСЄ: людський капітал проти економіки ресурсів».

Доповідачами IV CEE Investment Conference стали впливові інвестиційні професіонали, експерти галузі, серед яких Чімяо Фан, директор у справах Білорусі, Молдови та України, Світовий банк; Дмитро Сологуб, CFA, заступник Голови Національного банку України; Аттіла Коксал, CFA, Член ради директорів Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Institute; Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні; Себастьян Кахлфельд, Директор і головний портфельний менеджер Deutsche Asset & Wealth Management Investment; Ясухіро Мімбута, старший портфельний менеджер Nomura Asset Management; Петр Серадзан, Головний виконавчий директор, керуючий партнер, Everest Investments; Енгін Акчакоджа, Експерт банківського сектора (ЄБРР / СБ), колишній голова Агентства з регулювання і нагляду за банківською системою Туреччини; Томаш Казміровський, Керівник роздрібного бізнесу, ABH Holdings (ABHH); Джакомо Волпі, Фінансовий директор, член правління UniCredit Bank; Алекс Ліссітса, генеральний директор «Індустріальної Молочної Компанії»; Костянтин Магалецький, Партнер компанії Horizon Capital; Богдан Купич, Віце-президент з розвитку бізнесу " KM Core; Руфат Алімарданов, Голова регіонального представництва в Україні та Білорусі, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та ін. Серед учасників конференції були представники інвестиційних фондів з Німеччини, Польщі, Туреччини, Угорщини, Болгарії, Росії, Словенії, Великобританії і США.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В ході насиченої десятигодинної програми обговорювалися важливі питання для Української та Європейської економіки. Взагалі всі експерти - доповідачі і аудиторія конференції, зійшлися на тому, що Україна потребує якісних реформ і законодавчих змін, щоб стати інвестиційно привабливою країною, для цього у неї є всі передумови.

«У нас були ситуації в попередніх програмах, коли ми їх зупиняли з-за того, що не було зацікавленості в реформах. Ми проводимо транші на квартальних принципах, після чого збираємо звіти і дивимося, що було зроблено і що досягнуто. Дуже важливо, щоб ми бачили зацікавленість країни в проведенні реформ», - коментує Жером Вашер, постійний представник МВФ в Україні.

В ході Четвертої інвестиційної конференції країн Центральної і Східної Європи організатори провели електронне голосування, яке дозволило виміряти зміну думки учасників конференції щодо інвестиційного клімату в Україні. Так, на початку конференції 34,4 % учасників були готові інвестувати в Україну, а наприкінці ця цифра зросла до 49,8% при повторному голосуванні.

«Незважаючи на всі складнощі сьогодення в Україні, ми в CFA Society Ukraine дивимося з оптимізмом у майбутнє і намагаємося на своєму рівні досягати конкретних результатів. Таким безперечним успіхом в цьому році стала перемога української команди на Європейському фіналі CFA Research Challenge, а також сам факт проведення в Києві успішної міжнародної інвестиційної конференції. І ми не плануємо зупинятися на досягнутому", - підсумував Євген Гребенюк, Президент Української Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine .

Показати ще новини
Радіо NV
X