Дім. Спогади. На українській антарктичній станції Академік Вернадський встановлять артінсталяцію
На українській антарктичній станції Академік Вернадський наступного року з’явиться артінсталяція Дім. Спогади. Її зроблять зі старого паливного бака, який уже не використовують, але він потрапляє на більшість туристичних фото.
Про це йдеться на сайті Національного антарктичного наукового центру.
Там розповіли, що вже кілька років хочуть переосмислити естетику цієї індустріальної споруди і презентувати Україну для міжнародної спільноти.
«Дім. Спогади — це ескіз з металу, що ніби малює обриси українського будинку навколо паливного баку. Для наших дослідників — це живий спогад про дім. Для туристів — можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний, візуальний образ», — сказали в центрі.

На стінах бака хочуть розмістити борди з фактами про Україну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.
Автор ідеї інсталяції, архітектор Слава Балбек розповів, що на неї команду balbek bureau надихнув типовий український будинок. За його словами, вони проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ — із шиферним дахом, димарем і характерними вікнами. За задумом архітектурної майстерні, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем: ніби хтось пригадує свій дім і робить замальовку по памʼяті.
Архітектори та інженери конструюють Дім. Спогади, зважаючи на сувору погоду, обмежені ресурси на станції, а також довгу дорогу на криголамі в Антарктиду. Інсталяцію хочуть зробити простою для транспортування та монтажу.
Деталі будуть чітко промарковані та скомпоновані за секціями, тож будиночок зможуть легко відтворити за інструкцією, розповів керівник дослідно-конструкторське бюро Майстерня чудес Мітя Зінов'єв. Вона разом із Сільпо займаються виконанням інсталяції.
Зараз уже завершили конструкторські роботи і розпочали збирання. Після тестового монтажу за участі полярників в Україні, інсталяцію знову розберують, а всі матеріали завантажать на криголам Ноосфера, щоб відправитися до Антарктиди у січні 2022-го. Учасники 27-ї української антарктичної експедиції на станції будуть самостійно споруджувати інсталяцію за кресленнями.