22 березня, 10:38
«Виключень немає ні для кого». Під час зустрічі із Зеленським в удови Стіва Джобса забрали айфон
Україну відвідала з візитом Лорен Пауелл Джобс, американська підприємниця, меценатка, власниця журналу The Atlantic і удова засновника Apple Стіва Джобса. У Києві вона провела три дні разом із головним редактором The Atlantic Джеффрі Голдбергом та публіцисткою Енн Епплбаум. Вони зустрілися з президентом України та головою офісу президента Андрієм Єрмаком.
Подробицями цього візиту поділився у себе у Facebook радник голови офісу президента Сергій Лещенко. Він розкрив цікаву деталь правил безпеки під час зустрічі із президентом України в умовах війни. Згідно з суворими правилами, не можна заносити жодні гаджети, в тому числі й айфони в приміщення, де перебуває президент. Тому навіть людині з прізвищем Джобс, вдові засновника Apple, не зробили виключення.
«З курйозів же можна розповісти, що через правила безпеки не можна заносити жодні гаджети, в тому числі айфони в приміщення, де перебуває президент. Усі мобільні телефони було залишено на охороні. Виключень немає ні для кого — навіть для людини з прізвищем Джобс», — написав він.
І пояснив, чому візит Лорен Джобс до Києва не набув широкого розголосу. Також він зазначив, що на відміну від політиків удова Джобса провела у Києві майже три доби.
«Будучи приватною особою, яка не виставляє життя напоказ, Лорен Джобс не афішувала свою поїздку, хоча після першої публікації в The Atlantic про неї уже можна говорити. Цей візит був вчинком для мільярдерки, враховуючи, що навіть не всі чоловіки-політики наважуються зараз відвідувати Київ. Вона ж проїхала пів світу з Пало Альто в Кремнієвій долині та порушила правило міжнародних лідерів, які не затримуються в столиці більше ніж на 12 годин. Лорен Джобс провела в Києві майже три доби, десятки разів чула повітряні тривоги, та зустрілася з керівництвом країни», — розповів Лещенко.
І додав, що незабаром інтерв'ю із президентом України вийде в журналі The Atlantic.
Відомо, що під час зустрічі Лорен Джобс із Володимиром Зеленським вони обговорювали розвиток української IT-галузі та роботу порталу державних послуг ДІЯ. Зокрема, президент України розповів про успішну протидію українського IT російським кібератакам, що тривають від початку повномасштабної війни.
Зеленський зазначив, що Україна й надалі розвиватиме цифрову галузь, яка довела свою стійкість та ефективність під час російської агресії. Він впевнений, що після війни IT-галузь допоможе швидше розвивати підприємництво, сприятиме викоріненню корупції та спрощенню взаємодії між громадянами та державними інституціями.