Арт

17 березня, 14:36

Лелеки, зерно і рабські окови. У Найробі з’явився мурал, що розповідає африканцям про Україну

У четвер, 16 березня, у столиці Кенії, місті Найробі, представили мурал-триптих про Україну, який створили вуличні художники з України та Кенії.

Мурал у Найробі завершив проєкт The Wall — серію муралів-символів, що з’явилися у Відні, Берліні, Марселі та Брюсселі. Авторами муралу стали художники з Кенії Moha і Eliamin Ink і українські художники Аліна Коник, Андрій Ковтун і Нікіта Кравцов. Свою роботу вони назвали Grains of Culture (Зерна культури).

За його допомогою вони пояснюють жителям Африки, чим є для Африки — Україна: що саме з України до Африки прилітають птахи, що Україна саме зараз скидає окови рабства і веде війну з колоніальною державою і, що Україна постачає зерно до африканських країн.

Фото: @Port Agency

На презентації муралу виступив український гурт TVORCHI, представники України на Євробаченні 2023. До того ж учасник гурту, Джеффрі Кенні, родом з Нігерії, він закінчив медичний університет у Тернополі і залишився в Україні.

«The Wall — символ опору, стабільності та захисту, яка відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами. Україна має справу із зовнішнім демоном. Але метафора дозволяє почати діалог про ставлення світу до України як „ми і вони“. Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою», — прокоментувала ідею проєкту його кураторка Катя Тейлор.

Редактор: Юлія Найденко

Другие новости

Всі новини